Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mostanában 2x is volt, hogy...

Mostanában 2x is volt, hogy este kinéztem az ablakon és láttam valamit ami jóval fényesebb mint a csillagok és feltűnően narancssárga volt. A Mars lehetett?

Figyelt kérdés

Városi körülmények között történt, alig látni egy két halványan pislákoló csillagot, ez meg szinte beragyogja az eget annyira markáns és fényes, de ugyanúgy pontszerű.

Tegnap este fél 11 körül úgy D-DK felé láttam elég alacsonyan. Talán 15-20 fokkal lehetett a horizont felett.



2018. júl. 16. 11:25
 1/5 Wadmalac ***** válasza:
100%
Mivel tegnap este én is kiszúrtam, valamelyikünk elnézte, mert én este 9 körül már olyan 30 fokos magasságban láttam.
2018. júl. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Két ilyen is van. Estefelé (10-11 körül) a Jupiter, később (éjjel 1-2 körül) a Mars van déli irányban, szépen követik egymást az égen. Mindkettő igen fényes a környező csillagokhoz képest.
2018. júl. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Tegnap este fél 11 körül úgy D-DK felé láttam elég alacsonyan"

Amúgy igen, lehet, hogy a Mars kb. akkor jött felfelé.

2018. júl. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi. A Jupiter milyen színű szabad szemmel?
2018. júl. 16. 13:30
 5/5 anonim ***** válasza:

A Jupiter szabad szemmel erős fehér fényű bolygó.

Megkérdeztem a Stellariumot. A Mars D-DK, a Jupiter D-DNY irányban lesz 23 óra körül ma is. ~ déli irányban a Szaturnusz, és az Antáresz. Az Antáresz kicsit becsapós sárgás-narancs színével.

2018. júl. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!