Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Idén nyáron elmarad a kegyetle...

Idén nyáron elmarad a kegyetlen forróság?

Figyelt kérdés

Eddig idén nem volt ,de ebben a hónapban már nem is látszik semmi a 35-38-40 fokos melegből,augusztus 1-re is max.33 fokot ír jelenleg,azután meg még a meteorológusoknak is bizonytalan,odaírnak mondjuk augusztus 10-re egy 36 fokot és mire odaérünk lehet 26 lesz belőle.


Azt olvastam,hogy Európa északnyugati részén egy magassági hidegörvény határozza meg az időjárásunkat és szinte egész nyáron idáig mindig csak északnyugati,északi,észekkeleti szelek uralkodtak Magyarország irányába,déli-délnyugati szél ritka és ezért nem engedi az északias áramlás,hogy idén forróság alakuljon ki térségünkben.


Máskor azt mondják,hogy nyáron mindig a nyári napforduló környékén van a legmelegebb,akkor van a nyár legmelegebb időszaka,június vége felé,mert akkor van a legmagasabban a nap és akkor világítja meg az országot legtöbb ideig.


Szerintetek mennyi esélye van annak,hogy a nyár hátralevő részében is hasonlóan elkerűl minket a forróság? Esetleg ,ha augusztus is enyhe lesz mint eddig a nyár,lehet nem ússzuk meg forróság nélkűl,lehet szeptemberben lesz 40 fok?


Azért tettem fel ide ezt a kérdést,mert gondolom itt a természettudomány kategóriában,gondolom csak vannak olyan emberek akik értenek a meteorológiához,tehát ezerszer okosabbak mint én,még lehet egy kezdő meteorológusnál is többet tudnak ugyanis volt már olyan ember aki azt mondta,hogy márciusban lesz memény tél,úgy is lett.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. júl. 24. 15:38
 1/9 A kérdező kommentje:
2015-ben szeptemberben volt amúgy rövid ideig 36 fok meleg,kb.három napig.
2018. júl. 24. 15:42
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
? 3 napi előrejelzések sem pontosak , alul becsülik és mindenhol a csúcsokat eléri , a hajnali lehűlés meg elmarad . Lazán a hét végétől beüt az átlag 33 és 36 . 2015ben hullámokban jött a kánikula 2 nap laza 28 és 1,5 hét dögmeleg , hajnali 20-21 fok . Korai tippelni erre , sajnos 30-35 nap még lesz forróság .
2018. júl. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Az időképen már 33 fokokat is láttam júl-31 és aug. 2. között, ez még mehet feljebb is, és általában augusztus szokott a legmelegebb lenni, ezért korai lenne még elkiabálni, hogy elmarad a forróság. Szeptemberben már tuti nem lesz 40 fok.
2018. júl. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2 hetes előrejelzésben láttam 34 fokot, remélem, nem lesz annyi, és a perzselő forróság is elmarad.
2018. júl. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha azt nézzük lehet tényleg nem lesz forróság,mert 2013,2015,2017 nyara volt forró és 2014,2016 nem forró.


Akkor most mi következne?

Szerintem nem véletlen,de komolyan.


Lehet Afrika felől nincs annyi hőségenergia vagy mi a csuda (nem értek hozzá) ,hogy minden nyáron juttasson ide 38-40 fokos meleget.


Egyébként nehogy azt hidd,hogy az mindig augusztus a legmelegebb,ekkor már nem süti annyi ideig az országunkat a nap mint június 21 körűl,a nap már megy lefele vagy ,hogy is mondjam,nem jár olyan magasan mint akkor. Júni.21-én debreceni adat szerint 15 óra 58 percet tartózkodik a horizont felett,ma júl.24 már csak 15 óra 16 percet és augusztusban kevesebb mint 15 órát.


Egyébként 2014 nyarán ilyenkor július vége felé volt egy 35 fokos hullám,az augusztus kimondottan hűvös volt viharokkal🙂 .

2018. júl. 24. 16:38
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat,a nap nem megy sehova,a föld kering.
2018. júl. 24. 16:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad, abból az tűnhet ki, hogy páros, vagy páratlan év meleg, vagy hűvösebb nyarat hozhat, de nem hinném, hogy ennek lenne köze hozzá.

Lényegében véletlen lehet, a két áramlat szélén vagyunk, északról a hideg, délről a meleg áramlik, mikor melyik hatása érvényesül nálunk, melyik tolja el a másikat.

Azt gondolom, hogy ez a változékony idő ezért nálunk normális, vannak olyan részek a Föld területén, ahol bizonyos időszakokban jellegzetesen alakul az időjárás, monszun, esős évszak, menetrendszerűen jön, és még a hőmérséklet is rendszeresen egyformán alakul, de a Kárpát medence időjárása mindig változékony volt, a távbecslések még ma sem pontosak, bizonyos folyamatokat már felismertek, és az aktuális, meg a közelmúlt történéseiből próbálnak távolabbi időpontra előrejelzést adni, de ha az aktuális frontok, áramlatok elvonulnak, akkor az utána következő folyamatok, már túl sok olyan paramétert tartalmaznak, ami bizonytalanná teszi a bekövetkező változásokat, legalább is hazánkra nézve, ami mint említettem, az ütközési zónában van.

Nagyjából egy hét az az időszak, amire elég jó előrejelzést lehet adni, néha tovább is, de nem mindig állítható fel pontos modell.

Ezek a halmozódó bizonytalanságok néha olyan extrém hatással is járhatnak, mint egy hurrikán, vagy tájfun kialakulása, ami az egész Föld légmozgását befolyásolja, olyannyira, hogy akkor még a rövidtávú előrejelzés is nagyobb bizonytalansági faktorokkal terheltek, de amikor lassabbak a légmozgások, akkor értelemszerűen nagyobb időtávra lehet előre kiszámítani a kialakuló hőmérsékletet, ezért érdemes figyelembe venni az éppen aktuális frontok mozgási sebességét a távolabbi időpontok előrejelzése kapcsán.

2018. júl. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki ért a meteorológiához az pontosan tudja, hogy ezt a kaotikus rendszert jó ha pár napra előre meg tudjuk jósolni.


Nem hogy két hétre vagy hónapokra előre...

2018. júl. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Északon meg szokatlanul meleg van. Az Angliában élő testvérem mondta, hogy soha nem tapasztalt még ilyen hőséget ott.

Ezt érdemes elolvasni: [link]

2018. júl. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!