Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » E napokban a déli esti égen...

E napokban a déli esti égen az izzó vörös tényleg a Mars? Olvastam, extrém Földközelben van, mégis ijesztően rikít.

Figyelt kérdés

Egy pillanatra megállt bennem az ütő, hogy ennyire nagy és vörös pont van az égen, netán ufo. Viszont utánanéztem a Mars pozíciójának, mondván, annak kell lennie, és odaillik e napokban.


Azt is olvastam, hogy extrém Földközelben, 55 millió KM-re van jelenleg tőlünk. Mégse emlékszem arra, hogy valaha is ennyire nagy és rikítóan vörösnek látszott volna...


hvg.hu/tudomany/20180723_nasa_mars_fold_tavolsag_csillagaszat_ejszakai_egbolt



2018. júl. 24. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Este 9 körül kel, éjfél körül van déli irányban kb. 15 fok magasan. Jelenleg kb. 58 millió km-re van tőlünk, 57,6 millió km-ig fog közeledni, ez július 31-én lesz.
2018. júl. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd a pénteki holdfogyatkozáskor még szebb lesz az együttállásban.
2018. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2018. júl. 26. 19:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, a Mars az és gyönyörű sorban ott vannak egymás után felsorakozva a többi bolygó is. Például most a Neptunuszt szabad szemmel is megtaláltam a mars után felkelni. :-)

Érdemes távcsővel rákukkolni ezekre, mert nagyon szép. A marson például porfelhőket láttam a felszíni részleteket eltakarva.

2018. júl. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Közelebb van most mint a Vénusz?
2018. júl. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves előző, a mai napra rákerestem efemeridában, és úgy fest, igen, a Mars jelenleg közelebb van hozzánk (kb kétszer), mint most a Vénusz. Nem vagyok csillagász, de asszem CSE-ben vannak az adatok (csillagászati egység, ami asszem az átlagos Nap-Föld távhoz van viszonyítva, ami 1) :


astropixels.com/ephemeris/planets/venus2018.html

Vénusz: 0.81847


[link]

Mars : 0.38499

2018. aug. 1. 16:47
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"igen, a Mars jelenleg közelebb van hozzánk (kb kétszer), mint most a Vénusz"

Ez elég gyakran megesik, amikor a Mars földközelben van a Vénusz pedig nem. Amúgy a Mars pályája nem esik most sem közelebb a Földhöz, mint a Vénuszé, csak a Vénusz most nincs Földközeli ponton.

2018. aug. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Így van, előző. :) És pont emiatt olyan is előfordul (ritkán), amikor a Mars akár kb 3x is közelebb van hozzánk, mint a Vénusz.


Akinek van távcsöve, javaslom, kukkantsa meg mostanában a Szaturnuszt is, nekem igen kicsi átmérőjű van, mégis látszik a Szaturnuszgyűrű a napokban. :)


A Szaturnusz is nagyjából épp Földközelben van. A Mars is, de a kicsi távcsövemmel a Mars csak egy piros pontnak látszik benne, sajnos... Azt mondják, olyan tíz centis távcsővel már foltokat is látni a Marson, jelenleg.

2018. aug. 7. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!