Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor és melyik nap jelent...

Mikor és melyik nap jelent meg az égbolton a mars bolygó?

Figyelt kérdés
Én személy szerint bő 2 hete vettem észre a marsot az éjszakai égbolton de érdekel hogy pontosan mikor kezdődött ez a folyamat hogy szabad szemmel is láthatóvá vált ? Illetve ami ettől is fontosabb meddig lesz látható szabad szemmel ? És még egy egyéb kérdés hogy milyen csillagvizsgálót érdemes beszerezni amivel normálisan meglehetne figyelni ?
2018. júl. 30. 02:13
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Csillagvizsgálót beszerezni! Az igen!
2018. júl. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2*Sü ***** válasza:
100%

A Mars Földközelben -2,8 magnitúdó fényességű. Földtávolban +1,6 magnitúdó fényességű. Tudni kell, hogy a magnitúdó fordított logaritmikus skála, minél kisebb az érték, annál fényesebb egy objektum. (A Napnak -26,74 a magnitúdója.)


A város közelében látható leghalványabb csillagok +3,0 magnitúdó körül vannak. Fényszennyezettségtől mentes helyen szabad szemmel a +6,0 magnitúdójú csillagokat is képesek lehetünk látni.


Ebből következően a Mars a fényességét nézve Földtávolból is tökéletesen látható, csak halványabb. Már ha éppen fenn van ugye az égen, és nem a horizont alatt. Tehát a Mars mindvégig látható volt eddig is, most csak annyi történik, hogy így Földközelben egyre fényesebbnek látszik, jelenleg olyan közel van, hogy a második legfényesebb pontszerű égitest az égbolton. De egy hónapja, három hónapja, fél éve is látható volt és látható lesz ugyanennyi idő után is – ha nem éppen a horizont alatt van –, csak kevésbé lesz fényes.

2018. júl. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

"pontosan mikor kezdődött ez a folyamat hogy szabad szemmel is láthatóvá vált ?"


Hát olyan 4,6 milliárd éve.

Csak akkor a Föld még kialakulóban volt, tehát innen bajos lett volna nézni.

2018. júl. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pénteken történetesen a holdfogyatkozáskor a holdtól jobbra lefelé volt látható, most már kissé távolabb került. Már kisebb távcsővel is látható, hogy nem csillag, de pillanatnyilag (földközelben lévén) meglehetősen (vöröses) fényes.
2018. júl. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi srácok, így márt értem. (Tegnap abban a hitben figyeltem, hogy csak káprázik a szemem.)
2018. júl. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!