Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a fényes az éjszakai...

Mi az a fényes az éjszakai égbolton?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel gyakran bringázunk éjszakánként, és szinte mindig felragyog egy picivel nagyobb vörös csillag az égen, déli irányba.

Múlt évben nem láttam, se azelőtt, de most felkeltette az érdeklődésemet, hogy milyen csillag lehet, vagy jelenség.


A válaszokat előre is köszönöm!



2018. aug. 9. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mars
2018. aug. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pekka ***** válasza:
100%

Valószínűleg a Mars bolygót láttad, most közelebb van a Földhöz.

Itt egy kis info:

[link]

2018. aug. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ. A cikkben azt írja, hogy júliusban látható, de én tegnap is láttam. Valószínű, hogy akkor a Mars?
2018. aug. 9. 19:47
 4/9 lali24 ***** válasza:
35%

a mars mindig látható a földről, csak most kicsit közelebb van, ezért erősebb a fénye.

egyébként bármikor könnyen felismerhető, a jellegzetes vöröses színéről.

2018. aug. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Már hónapok óta látható, csak pár hónapja még nagyon hajnalban volt, most már este. Látni még előtte nagyon kora este sorban a Vénuszt, Jupitert, Szaturnuszt. Aki kívülről ismeri a csillagtérképet, tudja, melyik csillag nem "odavaló", tehát bolygó. Olyan fényes, mint mostanában a Mars csillag eleve nem tud lenni, még a Jupiter se, de majdnem, legfeljebb a Vénusz. De a Vénusznak közelebb kell lennie a naphoz, és nem ennyire pirosas. Pirosas csillag ennyire közel a déli horizonthoz legfeljebb az Antares lehetne, de az haloványabb, és egy lépésnyivel előrébb van. Lépés alatt a Kígyótartó két lábát értem, a Mars a hátsó lába után jön, kinéztem az ablakon, ott van.
2018. aug. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 SIDLER22 ***** válasza:

16-ban is látható volt. Jelenleg keletről nyugatra haladva a Mars után találod a Szaturnuszt is.


Eme két égitestről készítettem is pár amatőr képet a 300 milis objektívemmel :D


[link]


[link]

2018. aug. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tehát jól gondoltam akkor, hogy a Mars-ot látom éjszakánként. Jó volt benéznem ebbe a topikba, én is okosabb lettem, nem csak a Kérdező :-)


Egyébként meddig lesz közel a Földhöz ennyire a Mars? Ősszel is ilyen sokat lehet majd látni?

2018. aug. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 SIDLER22 ***** válasza:
100%
Nagyjából. július 31 és augusztus 1 éjszakáján volt a legközelebb centire pontosan. Késő őszig még biztos látni fogjuk. Utána lassan kezd a nappali égboltra áttérni.
2018. aug. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 SIDLER22 ***** válasza:
100%
Bocsánat rosszul mondtam. Egész télen lehet majd látni. Jövő év júniusában fog nehezen látszódni. Utána el is tűnik egy darabig.
2018. aug. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!