Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Léteznek olyan vízben élő...

Léteznek olyan vízben élő növények amelyeknek elég kizárólag fény és megfelelő hőmérséklet illetve H2O az életbenmaradáshoz és a szaporodáshoz?

Figyelt kérdés

Néztem eladó algákat a neten amikkel kolóniát lehetne indítani (csak mint kísérlet) és vannak ezek a tengeri algák amikről azt mondja az eladó hogy mindenféle sós víz, ásványi anyagok, szervetlen anyagok vagy szerves anyagok meg nyomelemek meg mindenféle kell hozzá.


Növénytermesztést szeretnék tanulni de az alapoktól akarom kezdeni.


Olvastam az angol wikipédián és hallottam videókban hogy az algának általában elég csak a napfény mert vannak egysejtű algák is amik fotoszintetizálással nyerik az energiát de eddig csak olyan algafajtát találtam az interneten amikhez egyéb dolgok is kellenek illetve vettem 1 kis algát az egyik tóból beletettem egy üvegbe hogy hátha szaporodik de úgy néz ki sárga lett és meghalt ennek mi okai lehetnek?


2018. aug. 13. 11:48
 1/4 Mojjo ***** válasza:
100%
Mindegyiknek kellenek egyéb tápanyagok. Mit gondolsz, pl nitrogént majd magfúzióval állítanak elő ezek az élőlények a víz hidrogénjéből? :)
2018. aug. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%
Igen,létezik.Az eper is ilyen csak vízben (megfelelő tápanyag mennyiséggel)termesztik több helyen is,ha jól emlékszem hidropóniának nevezik.Az eperből kiindulva megoldható mással is.Ha alga tenyésztéshez pesti klóros csapvizet használtál ne csodálkozz cimbi.Most viszont lehet hülyeséget mondok,de azt hiszem hideg víz kell az algának,ha sok fényt kap és felmelegszik,akkor bekérgesedik,kérgesedés után sütik és darálják hogy kivonják belőle az antioxidánsokat
2018. aug. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mojjo ***** válasza:
100%

@2:

"megfelelő tápanyag mennyiséggel"


Itt pont az volt a kérdés, hogy olyan van-e aminek nem kell plusz tápanyag...

2018. aug. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
100%
Kell neki víz, abban oldott ásványi anyagok és széndioxid. Ez a minimum.
2018. aug. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!