Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen mikroszkópot ajánlanál...

Milyen mikroszkópot ajánlanál egy tizenévesnek hobbiként való használatra?

Figyelt kérdés
Nem horror áron

2018. aug. 13. 22:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Elég jók a kereskedelmi forgalomban való mikroszkópok, annak idején én is vettem a fiamnak, de hamarosan nem tudott vele mit kezdeni.

Egy időre rá találtam egy könyvet, úgy emlékszem pontosan az volt a címe, hogy 'Mikroszkóp', na abban rengeteg hasznos tanács, leírás, ösztönző, kíváncsiságot felkeltő fotó volt található, így mind a ketten kedvet kaptunk hozzá, metszeteket, preparátumokat készítettünk, vagyis azt javaslom, szerezz hozzá valamilyen könyvet is, esetleg antikváriumban.

Ha van lehetőséged olyan készüléket választani, ami digitálisan komputerhez köthető, akkor azt lehetőleg ne hagyd ki.

A biológiai mikroszkópok nagyítása legyen széles skálájú, 40-900 ig, de az sem baj, ha a maximális nagyítás elsőre kisebb, mert ha a polcon fog porosodni, akkor kár sokat költeni rá. a nagy nagyítást amúgy is csak akkor lehet jobban kihasználni, ha már van kellő tapasztalat.

Tízezer körül már vannak jó készülékek gyerekeknek és ha kedvet kap rá, akkor később vehetsz számára drágábbat.

2018. aug. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!