Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudnék szert tenni egy...

Hogyan tudnék szert tenni egy kis elektromossággal kapcsolatos tudásra?

Figyelt kérdés
ne szépítsük nem értek hozzá szinte semmit, de mostanában jobban érdekelnek az elektromos eszközök, napelemek, és a fogyasztásuk, és ezért szeretnék legalább némi alapismereteket megtanulni, ötletek? legjobb lenne egy ált iskolai fizika könyv de az már nincs meg, a gimist átlapoztam de egy szót nem értettem belőle, esetleg ilyen videók vannak?

2018. aug. 17. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Hát gimi alatt mit csináltál???

Ha nem érted a gimis könyvet se, akkor lehet neked nem ezzel kéne foglalkoznod. De! Ha tudsz angolul, akkor temérdek videó van yt-on, esetleg ott is próbálkozhatsz.

De egy tanács a fizikát az elején (mechanika) érdemes kezdeni, mert nagyon összefügg és egymásra épül, ez nem szabadbölcsészet!

2018. aug. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

a gimit nem tudom h végeztem el fizikából, nem is emlékszem rá, a tanárok se erőltették, pl az egyik tanárunk, az úgynevezett mucuska ügy főszereplője volt... na de nem rajtuk múlott


nem akarok ebben dolgozni csak az alapokat szeretném tudni

2018. aug. 17. 15:26
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Ha... Ezer ha van. Ha a gimis tankönyv, ami van, az olyan általános iskolástankönyvre épül, amit megtudsz szerezni, akkor szerezz egy általános iskolást, és rágd át.

Másik út, hogy e gimis tankönyvet elkezded, és amit nem értesz, azt meggoglezod.


Személy szerint nem hiszem, hogy az éket vagy az egykarú emelőt kéne tanulmányoznod az elektromosságtanhoz.

2018. aug. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
Javaslom George Gamow: Fizika c. könyvet. Abból meg lehet érteni mindent.
2018. aug. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Az #1-es válaszolóval tudok egyetérteni, az elektromosság ismeretéhez nélkülözhetetlen az erő, munka, energia, stb fogalmának az ismerete. Én sem tudok olyan képzésről, ahol mechanika nélkül oktatnának fizikát. (Nyilván nem az emelőkre gondolt ő sem.)

(A kérdés pedig a magyar oktatás silányságára mutat rá, pár év múlva valószínűleg fizikaóra sem lesz már az általános iskolákban...)

2018. aug. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 SIDLER22 ***** válasza:
29%
Pontosan mi érdekel az elektromosságból? Munka, teljesítmény satöbbi vagy csak az alap értékek? Ohm volt amper...
2018. aug. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%

[link]

A és B mappában is van 30 kidolgozott tétel. Ezekből szoktak vizsgázni az elektrotechnikusnak tanulók. Kezdetnek megteszi.

2018. aug. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!