Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a klitorális orgazmus...

Mi a klitorális orgazmus evolúciós magyarázata?

Figyelt kérdés

2018. aug. 21. 09:46
 1/7 dq ***** válasza:
72%

Megjelent, és elterjedt. Az evoúció elmélet kb mindent így 'magyaráz'. Az összes többi csak bullshit.

[link]


(A wiki szerint nem létezik klitorális orgazmus: [link]

Én ezt ebben a formában nem igazán hiszem, de itt a link mindenesetre.)

2018. aug. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A wiki linkről:

"Az orgazmust szokásos esetben (egyben a legkönnyebben) a férfiaknál a pénisz, nőknél a klitorisz közvetlen ingerlése váltja ki, mely történhet szexuális együttlét (más néven közösülés vagy szeretkezés) vagy autoerotikus szexuális tevékenység (más néven önkielégítés vagy maszturbáció) során."

Amúgy általában az orgazmus azért alakult ki, mert az állatok (és az ember) nem elsősorban az utód miatt közösül, hanem az öröm miatt. Ha a nő késztetést érez az aktusra, akkor nagyobb az utódnemzés esélye.

2018. aug. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én eddig úgy tudtam, az állatok nem örömszerzés, hanem épp utódnemzés céljából közösülnek elsősorban. Az emlősöknél van klitorális orgazmus?


Nálunk vajon miért nem inkább a hüvelyi orgazmus gyakoribb, az sokkal inkább kézenfekvőbb lenne, nem?

2018. aug. 21. 15:24
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Pont a csiklóorgazmus a logikus, hiszen a férfiak makkja és a nők csiklója egymásnak megfelelő szervek.

A férfiaknak is a makk ingerlésével van orgazmusuk, akkor miért olyan furcsa, hogy a nőknek meg a csikló ingerlésétől? Egyébként a hüvelyi orgazmus esetén is valószínűleg a csikló nem látható részei ingerlődnek, nem pedig egy totál külön dologról van szó.

Az orgazmus meg gondolom azért létezik a nőknél is, mert fajfenntartás során célszerűbb, ha a nőnek van kedve szexelni...

2018. aug. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tom Benko ***** válasza:
Ajánlott olvasmány: Jared Diamond - Miért élvezet a szex?
2018. aug. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Az állatok nem örömszerzés céljából közösülnek, viszont élvezik a közösülést. Illetve kivéve a delfint, ők még azok az élőlények állítólag, akik élvezetért közösülnek. Nem tudom, hogy bizonyították be.


A klitorisz felépítése valóban olyan mint a péniszé, ezért hasonlóan könnyű vele elérni az orgazmust. Lehetséges hasonló okból van klitorisz a nőkön, mint mellbimbó a férfiakon. Funkciója nincs de hát, hogy nézne ki nélküle?

2018. szept. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
@6: A delfinek is maszturbálnak. Vicces, igaz?
2018. szept. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!