Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért ilyen alacsony a vízállá...

Miért ilyen alacsony a vízállás a Dunán, amikor sok eső esett egész nyáron?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasni, hogy milyen alacsony a vízállás most a Dunán. De nem értem, hogy mitől, hiszen idén az egész június és július nagyon csapadékos volt, hetente legalább 2x volt nagyobb eső. Miért apadt le a Duna?

2018. aug. 21. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kiisszák az ufók. :-)


A felső szakaszon nem volt sok eső. A magyar szakasz az legfeljebb a déli Duna-szakasz szintjét emeli, illetve A szerb-horvát határon futó folyamot.

Ahhoz, hogy Budapesten magas vízszint legyen, ahhoz a forrás környékén, illetve az osztrák részen kell sok eső. A vízszintre károsan hat a gabcikovói vízlépcső is.

2018. aug. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
36%

MEgpróbálom az általános iskolás fizika tudásodra alapozva elmesélni úgy, hogy te is megértsd.


Az a sok víz mind elfolyott.

Nos, ezért olyan alacsony a Duna.

2018. aug. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A Duna e szempontból mértékadó felső szakaszán hosszú hetek óta nem esett számottevő csapadék, márpedig ahogyan egy-egy árhullám is néhány hét alatt levonul, úgy az aszályos periódusok kisvízszintje is csupán pár héttel az esőzések abbamaradása után bekövetkezik.
2018. aug. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Én nem hencegnék a tudásoddal, második! Leírtam az okát, marhaságot kár volt már írnod. Tudod a folyókba befelé is folyik víz, nem csak el…

Források, patakok, mellékfolyók, csapadék stb.


Igen, ezt tk. ki is hagytam. A mellékfolyók sem nagyon táplálják a Dunát jelenleg.

2018. aug. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
73%

A Duna nem nálunk születik. Csak az itteni csapadék is hozzáad.

Németország, Ausztria konkrétan éppen aszálytól szenved.

Ha onnan kevés lé jön, nálunk meg sok, az csak a mi folyószakaszunk végére javítja csak az ide bejövő alacsony szintet.

Mint ahogy csőtörésnél attól nem lesz víz a csapban, hogy te a vécébe sokat pisálsz.

2018. aug. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!