Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az állatoknak van humorérzékük...

Az állatoknak van humorérzékük? Meg szokták viccelni a másikat vagy van amit nevetségesnek találnak? Szoktak trollkodni?

Figyelt kérdés
2018. aug. 21. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nincs. A kutyám nagyon gyenge vicceket mesél. El se mosolyodok.
2018. aug. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
nincs.
2018. aug. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A csimpánzoknak van, szoktak is nevetgélni egymás viccein, meg ugratják egymást.
2018. aug. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Majmoknak van, a jobbak megértenek néhány emberi viccet is (eltűnő tárgyak és hasonlók).
2018. aug. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz definiálni a humort.


A macska viszont játékos, szokott trollkodni... a kutyák is értik a játékos, mosolygós dolgokat.


Persze klasszikus értelemben a csimpánzok, delfinek kognitív képességei azok amik a fejlettebb humorra is képessé teszik az illető állatokat.

2018. aug. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Nem mindegyik állatnak van. Azonban voltak kutatások, amik pont ilyen kérdésekre keresték a választ.


A szakemberek többsége elfogadja, hogy egyes állatfajok képesek nevetni és így ismerik a humor fogalmát is. Természetesen a főemlősök között ez nagyon gyakori: Ember, csimpánz, gorilla, orangután, stb...


Ennél meglepőbb eredmények is születtek pl. kiderült, hogy a delfineken és a kutyákon túl, a patkányok és a varjúfélék is tisztában vannak a humor fogalmával.


Itt a humor egy kezdetleges "verziójára" kell gondolni, és csak a viszonylag fejlett agyú állatok képesek zavarba ejteni a kutatókat. De abban minden szakember egyetért, hogy a humor nem egyedi emberi tulajdonság!


Én személy szerint trollkodó varjúval, kutyával, és macskával is találkoztam. A varjú némiképp érdekesebb élmény volt. Ellopta tőlünk a fényes tárgyakat majd miután elkezdtük keresni egyszerűen visszahozta. Ezt nagyon élvezte többször is úgy csente el a tárgyakat, hogy azt ne vegyük észre.

2018. aug. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy humorérzékük van-e, azt nem tudom. De a macskáim kimondottan hálásak, amikor beszállok a mókázásba. Ha (etetési időn kívül) meglátnak, akkor szaladnak felém, és hirtelen lekushadnak, mintha le akarnának vadászni. Olyankor ha toppantok egyet feléjük, akkor megijedést imitálva elviharzanak, csapnak egy félkört, és még közelebb merészkedve megismétlődik az előző jelenet. Néha egészen a lábamig szaladva meg is érintenek (szigorúan visszahúzott karommal). És boldogan iramodnak el.

Ha dolgom van a kertben, és megyek paprikát szedni, vagy virágot locsolni, akkor a toppantás elmarad, és elsétálok mellettük, és ők veszik a lapot, hogy a mókázás most elmarad. Etetésnél kipróbáltam, hiába toppantok, odarohanva hozzám a lábamhoz dörgölőzve hízelegnek, hogy adjam már! Abszolúte tudják, hogy most kaját adni jöttem, és a kajánál nincs helye a mókázásnak!

2018. aug. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk volt egy kutyánk, aki szerette ijesztgetni a tyúkokat úgy, hogy odaszaladt a kerítésükhöz, és az utolsó pillanatban megtorpant. Biztosan tudta, hogy nem tud bemenni hozzájuk, így mást nem tudok elképzelni, mint hogy viccesnek találta, ahogy megijednek tőle.
febr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!