Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A sok repülőjáratnak lehet...

A sok repülőjáratnak lehet köze az időjárás változásához?

Figyelt kérdés

Hajdú-Bihar megye közepén van egy repülőtér amelyről több járatot indítottak az elmúlt 1-2 évben.

Nem messze lakom a megyeszékhelytől, és hallottam, hogy mióta több repülő megy el a városom felett kevesebb eső esik.

Eleinte nem akartam elhinni, de most már nem tudom hova tenni a dolgot. Mostanság ezt a környéket látványos módon elkerülni az eső, míg a szomszédos városokat nem.

Lehet a kettőnek köze egymáshoz?



2018. aug. 25. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Semmi köze hozzá.
2018. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem, nincs.
2018. aug. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Konkrétan Debrecenről van szó.

Az égvilágon semmi köze!

Amikor Bergenben laktam, akkor ott folyton esett az eső, pedig 5-ször nagyobb volt a légi forgalom!

Pesten is nagyobb a légi forgalom, aztán mégis szakad az eső!

2018. aug. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Közvetlen köze nincs. Olyan értelemben viszont van köze, hogy a repülőforgalom környezetterhelése elég nagy, a környezetpusztítás meg az időjárás szélsőségessé válását okozza, vagyis gyakoribb a nagy aszály, de a monszunszerű, katasztrófahelyzetet okozó eső is.
2018. aug. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Nem az a pár repülőgép számít, ami Debrecen felett elrepül, hanem a többi.

Naponta 93000 légijárat indul, egy időben 13000 gép is van a lebegőben.

Ez a gond:

[link]

2018. aug. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Az időjárás alakulásának nem egy, hanem rengeteg oka van. És ezek fontossági sorrendbe rakhatók.


Lehetséges, hogy a repülőjáratok is szerepelnek az okok között. Az azonban bizonyos, hogy nagyon hátul.

2018. aug. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

Az esetek 99%-ában a repülő nem okoz semmiféle változást az időjárásban.

A maradék 1%-ban pont szuperkritikus helyzet van, és akkor okozhat egy kisebb, helyi esőt.

2018. aug. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Van köze a kettőnek egymáshoz, de fordítva: ha a normális időjárás nagyot változik, akkor sok repülőjáratot törölnek. :D
2018. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!