Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy kisgyereket úgy nevel...

Ha egy kisgyereket úgy nevel fel a családja, hogy ő se a szüleit, se a testvéreit nem látja két lábon járni, akkor az a gyerek egyszerűen meg sem próbálna felállni?

Figyelt kérdés
És ha pl. első nap látná az oviban, hogy két lábon mennek a gyerekek, megpróbálkozna felállni, vagy csak legyintene rájuk?

2018. aug. 26. 22:23
1 2
 1/12 anonim válasza:
96%
Szerinted forogni, kúszni, mászni is azért tanul meg a kisbaba, mert azt látja a szüleitől?
2018. aug. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
95%
Nem, ez ösztönös dolog, nem látott minta alapján csinálják az élőlények.
2018. aug. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
így van: ha egy csecsemő kezdettől fogva nem lát maga körül éntudattal rendelkező embereket, akkor a függőleges testhelyzetet nem veszi fel, nem érti az emberi beszédet, nem tud beszélni és nem tud szavakkal gondolkodni. Az ember az emberré levést az embertől tanulja. Egy idő után már nem is lehet megtanítani rá.
2018. aug. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
85%

3as nyílvàn,ha kutyák nevelik..

De, ha a szülei képtelenek járni, csak nem hagynák a gyermeküket a földön vonszolni magàt..

Vagy ezt hogy gondolod kérdező? Szótlanul nézik a földön mászó gyereket, és senkinek nem tűnne fel ovis korig?

Biztos én nem értem a logikád, de nemsoká suli,és nem lesz időd ilyesmin gondolkodni.

Egyébként,akinek pl siketek a szülei, ő attól fog hallani,beszélni..na ezt dolgozd fel.

2018. aug. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
"nyílvàn,ha kutyák nevelik.." - igen, találtak ilyen erdőben nőtt csecsemőt, gyerekként és nem egyenesedett fel - mivel úgy könnyebben közlekedett, és beszélni sem tudott megtanulni - (a Maugli az mese) tehát ez így van, kár lepontozni, fontos dolog ez. A kérdező kérdésére ez a válaszom, mert kicsit ügyetlenül fogalmazta, mert ilyen család nincs, aki így "nevel", meg nem menne oviba és nem legyintene, viszont nagyon érdekes a kérdés, hogy miért is veszi fel a függőleges testhelyzetet az ember.
2018. aug. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
49%
3as értrttelek elsőre is,és több gyereket/testvérpárt találtak vadonban felnőni. Az egyik gyermek úgy tudom meg is halt,miután megtalálták,mert nem ment neki az alkalmazkodás.nade mindegy. A kérdezőt nem értettem, mivel nem létezhet ilyen család elvileg,akik direkt nevelnek így gyereket,illetve kínoznak,csak mert ők nem tudnak járni. Nem pontoztam le senkit.
2018. aug. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
24%

Érdekes téma az emberekkel való kísérletezés, milyen kár hogy a gyakorlatban tiltva van.

A kérdésre a válaszomat pedig egy a csirkékkel elvégzett kísérlettel magyaráznám meg: A tojásból való kikelés után a kiscsibékről azt hitték sokáig, hogy ösztönösen illetve az anyjuk példáját követve kezdenek el csipedetni magvak és rovarok után. Ez a tévhit azonban megdölt, amikor a kutatók elválasztották a csibéket a felnőtt példányoktól és a lábukat elfedték egy lappal. Azok az elkülönített csibék, akik nem látták a lábukat nem kezdtek el csipegetni, de amint levették róluk a lapokat, elkezdtek csipegetni. Így megállapíthatóvá vált, hogy a csibék ösztöne az élelemkeresésre csak akkor aktiválódik, ha látnak valamit aminek Y alakja van. Ezt az állítást igazolták egy újabb csapat lefedett lábfejű csibével, akikhez beraktak egy Y formájú gallyat, aminek a látványától csipegetésbe kezdtek.

Tehát, ahogy korábban is leírták, a gyerek nem fog járni, ha nem lát másokat is járni. Amint ovodába kerül és látja a többi gyereket járni, ő is meg fog kísérelni vele. Az már más kérdés, hogy képes lesz-e rá, hiszen előfordulhat, hogy az izomzata nem megfelelően fejlődött az elmúlt években, így talán tovább fog tartani a felegyenesedési folyamat vagy esetleg az átlagtól eltérő tartást fog felvenni.

2018. aug. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
41%
Oké, hetes, megmondom a mozgássérült kolléganőmnak és a szintén mozgássérült férjének, hogy a gyerekük csoda, hogy jár, két kerekesszékes mellett.
2018. aug. 27. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

3-as ostobaságot ír!

Attól most el is tekintenék, hogy remélhetőleg egy év alatt mással is találkozik, mint a szülei és testvérei, tehát eleve lát két lábon járó embert.

De ha nem is látna!

Miért is áll fel a baba?

Mászik négykézláb, odaér a céljához. El akar venni valamit. Ami a padló közelében van, el tudja venni, de más dolgokhoz ki kell nyújtóznia. És ekkor megpróbál felállni. De ha minden tárgy padló közelében van (amit szerintem meg se lehet oldani), akkor is rájön, hogy könnyebb a kezében vinnie, ha nem használja azt járáshoz.

Gondoljatok bele, miért egyenesedett fel majomősünk! Ugyanezért! Hogy a keze szabadon legyen és azzal foghasson egy eszközt/szerszámot, miközben eljut a céljához!

2018. aug. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%

nem írtam ostobaságot Goldmund, nagyon is fontos dologról írtam -a kérdező bár rosszul tette fel a kérdést, de nagyon is lényegi kérdésre érzett rá:

Az ember az emberré levést az embertől TANULJA.

1.év: a függőleges testhelyzet, 2.év a szóértés és használat, 3.év a szavakkal való gondolkodás kialakulása.


Kár a sérültekkel jönni - nyilván sokat tesznek a mozgássérült szülők, hogy a gyerek lásson másokat is. A született vak gyermekeket a nevelők felemelik - és nagyon finom pedagógiai módszerekkel tanítják a helyes testvázlat és mozgás kialakítására.

Viszont kár volt ide behozni magasabb szintű elemzést a témáról.

Minden jót, folytassátok, pontozzatok és véletlenül se próbáljátok megérteni, amit írtam!

2018. aug. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!