Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért tapasztalom újabban ezt...

Fizikakedvelő kérdése:

Miért tapasztalom újabban ezt bizonyos mérnökök körében?

Figyelt kérdés

Sajnálttal tapasztalom a mérnöktanoncok és a matematika/fizika kapcsolatának romlását. Kifejteném. Mikor az ember választás elé kerül az életben,hogy érettségi után(ha tanulni szeretne) hova tovább,akkor a racionalitást és az "érzelmeket" is fontolóba kell venni. A probléma az,hogy sokan (szülőkre gondolok) nem ragadják meg a dolgok érzelmi részét. Érdekli a gyereket a fizika: MÉRNÖK legyen!

Érdekli a biológia: ORVOS legyen!

Pedig ha például megvizsgáljuk egy gépész munkáját kiderülhet,hogy egyáltalán nem áll túl közel a konkrét fizikatudáshoz. Mégis sok szülő erre küldi a gyerekét. De mondjuk a gyerek beleegyezik. Ennek ellenére a gyerek lehet,hogy megutálja az egészet a hallgatók attitűdje miatt. Itt is,a Youtube-on is tapasztalom,hogy a fizikás-matekos,vagy ahhoz nagyon közel álló tárgyakat csak kényszerből teljesítik. Mi a baj az Elektromágneses terekkel,vagy a Mechanikával?

Nem azért mérnökhallgató,

mert:

-érdekli a matematika és a fizika+szeret bütykölgetni?

Miért olyanok vannak többségben akik csak kellésből csinálják a tárgyat? Miért nem érdekes elméleti alapozásként,háttérként tekintenek rá. Hiszen emiatt tudnak, villamos hálózatokat tervezni úgy ahogy,vagy épületgépészeti rendszereket tervezni úgy ahogy.

Válaszokat előre is köszönöm!



2018. aug. 30. 20:20
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim válasza:
86%
Én azon lepődöm meg hogy egyesek "csak kellésből" is el tudják végezni az adott egyetemet (vagy tantárgyat), míg én meg csak abból tudok levizsgázni amit szeretek és érdekel...
2018. aug. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
56%

"Pedig ha például megvizsgáljuk egy gépész munkáját kiderülhet,hogy egyáltalán nem áll túl közel a konkrét fizikatudáshoz."


Hatalmas hülyeséget írtál, remélem tudod.

2018. aug. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 A kérdező kommentje:
Fejtsd ki légyszíves miért kedves utolsó!
2018. aug. 30. 20:25
 4/69 anonim ***** válasza:
68%
Az egész gépészmérnökség a mechanikára és a matematikára épül. Minden erre vezethető vissza.
2018. aug. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 A kérdező kommentje:
Konkrét példa is érdekelne. Gondolom mérnök vagy. A mindennapi életben például milyen gépészeti feladat jöhet feled szemben,amihez komoly fizikatudásra van szükség?
2018. aug. 30. 20:31
 6/69 anonim ***** válasza:
33%
Gépészmérnökként a teljesség igénye nélkül az alábbi fizika tárgyaim voltak pl: fizika(alapozó kb középiskolás ismétlés); 5 db mechanika tantárgy; elektronika; elektrotechnika; hő és áramlástan; továbbá jó pár olyan tantárgy, ahol ezeket kellett tudni alkalmazni pl. hő és áramlástan gépei. Szóval nem, nem csak fizikáról szól a szak, de azért a műszaki rajzos tárgyakt kivéve matekról és fizikáról, és ezek gyakorlati használatáról szolt az egyetem. Ezt csak azért írtam le, mert ez alapján bizony könnyű kívülállóként azt gondolni, hogy jó fizikás = jó mérnők, ami nem is teljesen rossz gondolat sor, de gyakorlatban csak a ténylegesen tervező mérnökök(fölég msc szint vagy feljebb) használják rendesen a fizikából tanultakat, a többiek(jellemzően bsc, vagy inkább abból is az alja) inkább zöld gomb-piros gomb, illetve excel táblázat színezői feladatokat látnak el.
2018. aug. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
30%

Nagyon kevesen tudják, hogy mit szeretnének csinálni és a tanárok nem ismernek eléggé valós szakmákat ahhoz, hogy használható tanácsot tudjanak adni a gimnazistáknak. A gimisek tizedét sem értik a világnak, ami körülöttük van - ők aztán végkép csak érzelmi alapon tudnak dönteni és nem fognak egy többtényezős döntésmátrix relevanciáját vizsgálni :)


Ami még durvább, hogy végzett diplomások sem képesek megállni a helyüket a saját szakukon. Hiányzik a valóság, és a munkatapasztalat, amit nem tanítanak sem az egyetemen, sem előtte. A szakmunkások azért képesek rögtön munkába állni, mert ők a sok kitalált "ez fog kelleni a szakhoz" tantárgy mellett a valósággal = naprakész szakmai gyakorlattal is találkoznak.


Miért?

Ez az egész az iparosodásra és az ott kialakult oktatási rendszerre vezethető vissza.

2018. aug. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:
Így van kedves utolsó! Ezért mondtam,hogy a gépész SZAKMA(tehát nem a képzés) nem a fizikáról és a matekról szól.
2018. aug. 30. 20:50
 9/69 anonim ***** válasza:
30%
Kérdező! Volt már a kezdben gépész szakon használt mechanika i-ii könyv?
2018. aug. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 A kérdező kommentje:
Én nem a képzésre utaltam. Hanem a MUNKÁRA. Tehát a mindennapi életben nem használja a fizikát. És nem nem volt még kezemben olyan mechanika könyv.
2018. aug. 30. 20:51
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!