Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A villámcsapás ellen így hogy...

A villámcsapás ellen így hogy lehet védekezni házon belül?

Figyelt kérdés

Tegnap egyik ház mellé oda csapott a villám, a környező 3 házban tönkrement minden elektromos eszköz, még azok is amik ki voltak húzva! Azt mondta az egyik műszakis ismerős, hogy nem elég kihúzni mindent, mert a villám energiája át tud menni a falon és ugyanúgy tönkre teszi a berendezéseket. Illetve ami ugyancsak sokkolt, hogy az egyik szóban forgó házban egy srác épp otthon tartózkodott és mondta hogy érezte magán a villám energiáját! Áramütés nem érte, de azért kivizsgáltatta magát és szerencsére semmi baja nem lett. De ez milyen már hogy a villám energiája csak úgy átmegy a falon... Azt hittem idáig hogy zárt térben teljesen biztonságban vagyunk a villámoktól természetesen a szabályokat betartva (vízzel, elektromos eszközzel nem érintkezve, ablakoktól távol, stb.)

Ami még inkább idegesít ebben az az, hogy pont arra a környékre fogunk költözni 2 hét múlva, és kissé határban vannak azok a házak.

Bocsi hogy ilyen hosszú lett, de az ideg szétőröl, totális sokkban vagyok, hosszú évek óta rettegek a villámlástól és azt hittem a házban legalább biztonságos. Mit lehet tenni ez ellen a rohadt villám energiája ellen ami előszeretettel szétb***sza az elektromos berendezéseinket falakon keresztül és áramtalanított állapotban is!?

Bocsánat hogy úgy rinyálok itt mint egy tini p*csa, de talán még sohasem voltam ilyen ideges.

Köszönöm előre is a válaszokat!


2018. szept. 6. 06:49
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

A villámcsapás esetén nem csak a vezetőkön lefutó áram, hanem az elektromágneses hullám hatása illetve elektrosztatikus feltöltődés is okozhat károkat.

De ezek jócskán elmaradnak az áram veszélyétől.

Én erősen kételkedem a sztori valóságtartalmában, illetve abban, hogy a megdöglött eszközök tényleg teljesen le voltak választva (lehet, hogy elektromos hálózatról lehúzva, de tévékábel továbbra is bedugva vagy hasonló).

2018. szept. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ez így van. Vezetői hurkok kellenek azt a gonosz energiát felfogni. Egyszer beraktam excelbe a szabvány szerinti számítási módszert, ha átlag villám lecsap 10 m-re, akkor egy 1m x 0,5 m-es hurok nyitva produkálna 146 V-ot, illetve rövidrezárva 400 A-t. Ez épp egy A3-as szkenner, de azért ennek is csak a doboza ekkora, benne a falakon körben nincsenek benne elektromos cuccok.


A bedugott készülékeket a többlépcsős túlfeszültségvédelem védi meg, a kihúzottakat csak a saját konstrukciójuk - illetve, ha vas falakkal bélelt pincébe leviszed őket, az még segít valamit.

2018. szept. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vasbeton fal véd a villámtól (és a földrengéstől is).

De ugye a vályogban olcsóbb a fűtés...

szóval: válassz.


A "kihúzás" ugye a tv antennát és a netkábelt is jelenti?

2018. szept. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, én nagyon örülnék neki ha az ismerősünk nem mondott volna teljes mértékben igazat...


Harmadik válaszoló: Igen a kihúzást úgy értettem hogy szó szerint mindenről leválasztva van az eszköz.


Köszönöm szépen a válaszokat! Igyekszem még majd reagálni a többire is!

2018. szept. 6. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!