Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok mondani tudományos...

Tudnátok mondani tudományos oldalakat? Ahol lehet olvasni a tudományról, gazdaságról, politikáról, történelemről?

Figyelt kérdés

2018. szept. 6. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Már meg is találtad, jó helyen jársz. :-)
2018. szept. 7. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tudományoknak vannak szakterületei és mindegyiknek vannak fórumai, nem tudom, melyik érdekel a leginkább.

A gazdaság is eléggé szerteágazó, itt kevésbé beszélhetünk tudományosságról, de mondjuk szakszerűségről igen, kérdés, mit szeretnél, gépipar, mezőgazdaság, kereskedelem, stb...

Politikával kapcsolatban esetleg a tárgyilagosság lehetne mérvadó, nem ismerek ilyet 100 % osat, de vannak egyes nyugati hírforrások, amik kevésbé torzítanak, bár nem sokat konyítok a politikához, ezért még azt sem mondom meg, én honnan szoktam néha tájékozódni, mert lehet, hogy mások szerint meg éppen az nem korrekt, de ha angolul beszélsz, akkor próbáld magad kiválasztani azt, ami szerinted nem, vagy ritkán veti el a sulykot.

Történelem az viszont más.

Azt gondolom, hogy nem vagy szakember, hiszen akkor tudnád, hol keresd ezeket az információkat.

Így viszont szakirodalmat nem is javaslok, az kívülállónak többnyire unalmas, száraz adatok, szőrszálhasogató apróságok és szakzsargon jellemzi, így eleve feltételez egy csomó ismeretet, a téma megértése, hiszen nem fejtik ki teljes részletességgel azt, amit ott mindenki tud, sokszor csak utalnak rá.

Ezért olyan forrást javaslok, ami a közönség számára íródott, mondjuk ilyen a Rubicon és jó lehet még a Múlt kor, bár az első szerintem valamivel jobb.

Néha apróbb hibák ezekben is vannak, de inkább csak olyasmik, hogy egyes meghatározó eseményeket nem említenek, vagy másképpen hangsúlyoznak történéseket, de inkább csak helyszűke miatti egyszerűsítések ezek, illetve a cikkíró véleményét tükrözik, de súlyos tárgyi tévedések nem, vagy ritkán lelhetők fel bennük.

Elég jók laikusok számára.

2018. szept. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően e téren kétféle terület van. Egyfelől ott a szakirodalom, ezt a szakmán kívül nem értik, cikkek sora, amelyben aki kutat, tudja, hol mit kell keresni. A többinek nincs esélye.

Másfelől e kutatók némelyike időnként ír úgynevezett népszerű tudományos könyvet. Ezekből is jó sok van. A legegyszerűbb, ha bemész egy nívós könyvesboltba, ott vannak témakörök. Körülnézel kicsit, tanulmányozod, ennek alapján az interneten is kereshetsz, képes leszel kiszűrni a tömérdek áltudományt és zombi szörnyszülöttet. Nem lesz könnyű.

2018. szept. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!