Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémiások! Ezt el fogják...

Kémiások! Ezt el fogják fogadni, ha ezt írtam a dolgozatomba?

Figyelt kérdés

Meg kellett magyaráznunk az elektródpotenciál és a standardpotenciál jelentését. Én ezeket írtam le:

Elektródpotenciál: Az anódon történik az oxidáció, így az elektrolitoldatba helyezett fém a saját ionjait tartalmazó oldatba oldódik bele,miközben elektronokat hagy hátra, így az oldatban felhalmozódnak a pozitív töltésű ionok, míg a fémen a negatív elektronok lesznek többségben, így a fém és az elektrolitoldat találkozásánál elektromos kettősréteg alakul ki. És e két különböző (pozitív és negatív) töltésréteg potenciálkülönbsége az elektródpotenciál.


Standardpotenciál: A vizsgált fém elektródpotenciáljának és a hidrogénelektród potenciáljának, ami megegyezés szerint 0 V,a potenciálkülönbsége.



2018. szept. 7. 14:32
 1/3 Walter_Dornberger ***** válasza:
54%

Az első rész (elektródpotenciál) nem jó. Azt az elektród reakció szabadentalpia változásából , a Faraday konstansból és az elektronok mószámából szokás definiálni.


a második nem precíz, de egy kis jóindulattal elmegy.

Standard körülmények közti félcellákból (hidrogén elektród, és a kérdéses másik elektród) álló galvánelem elektromotoros ereje egyensúlyi körülmények közt.

itt fontos szavak standard körülmények, hidrogén elektród, egyensúlyi állapot, galvánelem elektromotoros ereje.

Ezekből benne van a hidrogén elektród, benne van a galvánelem elektromotoros erej, de hiányos. Ebből döntsd el mi jár egy ilyen válaszért!

2018. szept. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Walter_Dornberger ***** válasza:

Szeretném megkérdezni a lepontozóktól, ők mit írtak volna? (az első válasz nibdenről szól csak a lényegről nem, a második meg hiányos.)

Elektród potenciál definíció itt:

[link]

első bekezdés , egyenlet, majd a félcellákra bontás és az elektródpotenciál a vége. nem értem ez miért rosz válasz!

2018. szept. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előrebocsátva, hogy nem én nyomkodtam, talán el kellett volna magyarázni egyszerű szavakkal a kérdezőnek, hogy a fém és az elektrolitoldat találkozásánál kialakuló kettősréteg miért nem egyszerű rekombinációval szűnik meg.
2018. szept. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!