Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezt be kell tudni a klímaválto...

Ezt be kell tudni a klímaváltozásnak, vagy régen is így volt?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok. olyan érzésem van mintha régen gyerekkoromban jobban elkülönültek volna egymástól az évszakok. nem tudom és nem is figyeltem kifejezetten de nem úgy él bennem hogy februárban jön meg a tél, meg szeptemberben kánikula van, olyan mintha az egész váltakozás el lenne csúszva. régen decemberben már volt hó, voltak fehér karácsonyok, és mintha a tavasz-ősz időszakok is lerövidültek volna időtartalmilag
2018. szept. 16. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Régen is voltak hideg-meleg rekordok.
2018. szept. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezen az égtájon az évszakváltozás elég nagy időtartamban szór. Ebben nincs semmi rendkívüli, a föld erős inhomogenitásának függvénye.

A klímaváltozásnak a gyakori hirtelen váltás és erős intenzitás a következménye. Ez se mind, csak a gyakoriság növekedett. Tehát több a hirtelen erős vihar, sok eső vagy pár hetes esőmentesség. Többször van kánikula, és valamivel hosszabb ideig. De minden jelenség régen is előfordult.

2018. szept. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen érzésem, mintha több lett volna a fehér karácsony, de régen sem volt mindig mindegyik az.

A szeptemberi jó időt 'indián nyárként' nevezték.

Ismerünk hosszabb, rövidebb ciklikusságokat, a szokásostól eltérő időszakokat, például kis jégkorszakot, aminek időtartama egy évszázad volt, így azt kell mondani, hogy nem bizonyos, de lehetséges, hogy ez már a klímaváltozás jele, majd kiderül...

2018. szept. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!