Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a fő emberi faj az...

Melyik a fő emberi faj az alfajok mellett?

Figyelt kérdés

Nem tudom helyes-e a kérdésem, de arra akarok kilyukadni, hogy beszélgettem a biosz tanárommal, és kérdeztem, hogy az emberiségen belül miért nincsenek alfajok, ha az állatok közt vannak, és egy néger és egy európai közt akkora a különbség.


Azt válaszolta, hogy vannak az emberiségen belül is alfajok (europid, negrid, mongoloid stb) csak a náci fajelmélet óta inkább a rassz szót használják erre.


A kérdésem az, hogy ha vannak alfajok, akkor melyik a "fő" faj? Tehát amiből lett a többi alfaj.



2018. szept. 22. 14:14
 1/7 A kérdező kommentje:

A wikipédia szerint: A nagyrassz taxonómiai szempontból az alfaj kategóriának (rangnak) felelne meg,[2][3] ugyanakkor az emberi faj (Homo sapiens) mai összes képviselője hivatalosan a Homo sapiens sapiens alfaj tagja. A alfajon belüli földrajzilag is elkülönülő, külsőleg jelentősen különböző csoportokat rendszertanilag állatok esetén már nem különböztetünk meg.


Nekem ez úgy hangzik, mintha direkt félre lenne magyarázva, nehogy valamelyik rassz vagy alfaj rosszul érezze magát. Tehát biológiailag vagy tudományos értelemben nekem ez egy ilyen humbuknak hangzik, ami kifejetetten az emberi fajra lett kitalálva.

2018. szept. 22. 14:20
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

*humbug


Az afrikaiakból fejlődött ki a többi. Lehet, hogy fáj neked, de ez van :)

2018. szept. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem mondtam, hogy fáj*


A kérdés arra vonatkozott, hogy melyik a fő faj, aminek az alfajai vagyunk mi europidok stb.

2018. szept. 22. 15:39
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

A fő faj az "ember".

Ennek alfajai, amiket emlegetsz.

2018. szept. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Figyelj dubitusra. Ha hierarchiát csinálunk, akkor a "fölötte" állóba minden beletartozik az "alatta" állókból. Különben nem hierarchia.
2018. szept. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

a fő faj a 200 ezer éve élt ember, abból lettek a mai alfajok.

először a khoiszanidok különültek el 150 ezer éve, akkor még többen voltak mint az összes többi ember. 100 ezer éve a Nagy-tavaknál élő populáció egy része elkezdett északra vándorolni, majd Dél Ázsián keresztül egész egészen Tasmániáig mentek. Belőlük lettek az ausztraloidok, melanéziaiak, pápuák, dravidák, negritók.

Aztán a Délnyugat-Ázsiában maradt emberek a jégkorszak enyhébb időszakaiban benépesítették Európát és Kelet-Ázsiát.

Az egymáshoz relatíve közelebb álló keletiek és európaiak közt is van vagy 2000 generációnyi elkülönült alkalmazkodás a helyi körülményekhez, úgyhogy nevezhetők alfajoknak.

Valójában tehát jóval több alfaj, vagy rassz van mint ami alapján annak idején felületesen besorolták az embereket 4 rasszba.

2018. szept. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nah ez egy korrekt válasz, köszönöm szépen. Tök érdekes ez számomra. Sosem tudtam, hogy ez így van.
2018. szept. 23. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!