Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizika feleletválasztós kérdések?

Fizika feleletválasztós kérdések?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Jövőre fogok érettségizni, és gondoltam, hogy kipróbálok egy két fizika középszintű érettségit, hogy megnézzem mennyit tudok. A számításos feladatok jól mentek,de a feleletválasztós feladatok katasztrofálisak. Nagyjából a felét sikerült helyesen eltalálnom.

Az ebben a gond, hogy egyrészt az érettségi ezen része majdnem a pontok felét teszi ki. Másrészt meg fizika szakra szeretnék majd menni érettségi után, és eszméletlenül zavar, hogy pár kvíz kérdés kifog rajtam :D


Ha esetleg van valami ötlet, hogy hogyan közelítsem meg ezeket kérdéseket, annak örülnék. Netalán ha valaki tud olyan könyvet, amiben csak feleletválasztós kérdések vannak az is jól jönne, legalább tudnám őket gyakorolni.



2018. szept. 22. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia én idén májusban érettségiztem emelt szinten és most fizika szakon vagyok szóval nagyon szívesen segítek ha elküldöd a konkrét feladatokat privátban mondjuk aztán rávezetlek a megoldásra :) nálam is a teszt feledatok voltak a mumusak de érettségin szerencsém volt velük... Nem készültem semmi konkrét könyvből csak az előző érettségiket csináltam végig
2018. szept. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem a megközelítéssel van a baj, hanem a fizika értésével. Ha a kérdések jók, úgy vannak megalkotva, hogy könnyűnek tűnhetnek, de jó válasz csak a téma értésével adható.


Tehát azt javaslom, hogy kezdd el módszeresen az egészet elölről és a megértésre koncentrálj, ne a megjegyzésre. Megérteni annyi, mint saját szavaiddal megismételni, ha beleszólnak, folytatni tudni. Mert az ötleted jó, tehát hajrá.

Segíteni pedig valóban csak konkrét dologban lehet. Én is szívesen megteszem, amit tudok.

2018. szept. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!