Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz az hogy a testem egy...

Igaz az hogy a testem egy csillag atomjaibol van?

Figyelt kérdés
Nem anyám hasába "termelődtem"? Vagy a kaja amit o evett az beepjlt a testembe es abbol lettem? Szoval nem teljesen ertem

2018. szept. 22. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán keresd fel a wikipédiát és nézd meg a sejt és az atom szavakat.
2018. szept. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Amit anyukád megevett, és ami táplált téged, az is egy csillag által keletkezett atomokból volt. Elmondom miért. A világegyetem keletkezésekor, azaz az Ősrobbanás után az összeálló elemi részecskék kizárólag hidrogénatomokká álltak össze. nem volt más az egész univerzumban, mint hidrogénatomok. Ezek gázt alkottak. hatalmas hidrogéngázt. Amikor ezek összetömörödtek, és hatalmas tömegben összegyűltek, elindult bennük az atommag egyesülés, azaz a magfúzió. Mint minden csillagban, így a Napunkban is. A magfúzió azt jelenti, hogy két ugyanolyan atomból egy nehezebb atom keletkezik. Azaz két hidrogénatomból keletkezett egy hélium. Eközben hatalmas energia szabadult fel. Most is ez történik a Napunkban. De aztán később a hélium is elkezdett fuzionálni. És létrejött a következő elem. majd ez a következő elem is elkezdett fuzionálni, és létrejött az újabb elem. Tehát, minden hidrogénnél nagyobb rendszámú elem (azaz a hidrogénen kívül az összes elem) csillagok magjában jött létre. Tehát nem csak te, hanem minden elem csillagokból származik. És ez csak azután szabadul ki, miután a csillag felrobbant. Tehát a minket alkotó atomok több milliárd évvel ezelőtti csillagok magjában keletkeztek, és most bennünk vannak, vagy éppen a föld kőzeteit alkotják. Pontosan ugyan azok az atomok, amik keletkeztek évmilliárdokkal ezelőtt, és egy csillagban voltak megtalálhatóak, ami felrobbant.
2018. szept. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyád hasában "termelődtél", de ő is csillagok atomjaiból van. 2. jól leírta, lényegében MINDEN atom csillagporból van. A Föld is, és minden ami rajta található. Tárgyak, élőlények, stb. A ceruzádban lévő grafit, a kocsitokban lévő fém, az út, amin megy, és a benzin is, amivel megy, szóval minden.
2018. szept. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, ezt a második válaszoló olyan gyönyörűen leírta, hogy ezt ez kell mentenem. Ilyenkor még jobban sajnálom, hogy nem voltak olyan emberek/tanárok a környezetemben iskolás koromban, akik ilyen szépen fogalmaztak volna, vagy egyáltalán erről beszéltek volna.
2018. szept. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Annyit még hozzátennék az elhangzottakhoz, hogy a saját csillagunkból, a Napból is érkezik hozzánk nehezebb elem is, de főleg protonok és elektronok, a töltött részecskék plazmaáramából, amelyeket Napszélnek nevezzük. Ezek energiája akkora, hogy legyőzik a Napunk gravitációját.

Mivel ez folyamatosan történik, valószínűleg minden emberben akad belőlük, még az is előfordulhat, hogy egyik, másik atom a testedben rövid idővel ezelőtt a Napban volt még, bár természetesen ahogy elhangzott, a túlnyomó többsége a Föld anyagának régi csillagok maradványa.


[link]

2018. szept. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 EagleHUN ***** válasza:

"Igaz az hogy a testem egy csillag atomjaibol van?" - Igaz.


"Nem anyám hasába "termelődtem"?" - Biológi értelemben ott jöttél létre de ez a folyamat új atomok keletkezésével nem járt! Molekulák és azok átrendeződésével maximum. Vagyis az atomok közti kötések változnak, amit kémiának hívunk.


" Vagy a kaja amit o evett az beepjlt a testembe es abbol lettem?" - Te is ugyanúgy régi csillagok felrobbanásakor keletkezett atomokat eszel mint anno ő is, meg mi is.

2018. szept. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tegyük azért hozzá, hogy a hidrogént kivéve (bár egy részük azoknak is megjárhatott egy-egy csillagot).
2018. szept. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék, hogy nem feltétlen kell két ugyan olyan atomnak lennie a magfúziónál. Gondoljatok bele, ha így lenne, nem jöhettek volna létre a páratlan rendszámú elemek.
2018. szept. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ugyanolyan, könyörgöm, nem pedig “ugyan olyan”
2018. szept. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
az előbbi válaszok mind igaznak tűnhetnek, kivéve akkor, ha elismerjük, hogy ez az egész csak egy szimuláció
2018. szept. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!