Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Aki a telet szereti a nyár...

Aki a telet szereti a nyár helyett, annak sok Neandervölgyi génje lehet?

Figyelt kérdés

A legtöbb ember a meleg időt szereti, az ideális nyaralás számára egy trópusi tengerparton van pálmafák alatt, vagy akár egy jó késő júliusi, kora augusztusi időben a Balaton partján.


Mint az Ember Tragédiájában:


"Oda vezess, hol pálmafák virulnak,

A napnak, illatoknak szép honába,

Holott az ember lelke, erejének

Öntudatára fejlődött egészen."


Azonban ismerek olyanokat is, akik a hideget szeretik, számukra az az ideális, amikor kint kevesebb, mint -10 fok van, süvít a jeges szél, valahogy gyönyörűnek és otthonosnak találják.


Úgytudom 40000-50000 évvel ezelőtt a Neandervölgyi és a Homo Sapiens ember párosodott egymással, és sok európaiban most is vannak Neandervölgyi gének. A Neandervölgyiek az európai jégkorszakhoz alkalmazkodtak, miközben a korabeli Homo Sapiensek még Afrikában próbálták túlélni az egyre forróbb és szárazabb időjárást.


Lehetséges, hogy az ilyen hidegszerető emberek nagyobb mértékben tartalmaznak Neandervölgyi géneket?



2018. szept. 30. 00:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet.
2018. szept. 30. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez úgy baromság ahogy van.
2018. szept. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Én azért szeretem az őszt, a telet és a hidegebb időszakot, mert sokkal kreatívabb, ízlésesebb outfitteket lehet összerakni, nem úgy mint a dögmelegben amikor nehéz a rövidnadrág-póló kombón kívül mást felvenni. Ettől én nem érzem magam neandervölgyinek :D

17/f

2018. szept. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én azért szeretem jobban a hüvösebb/hideg időt, mert felvenni mindig tudok még valamit. Amikor már meztelenül is izzadok azt nagyon nem szeretem.
2018. szept. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tanulmányozták az összes neandervölgyi gént, hogy mi került át, úgyhogy lehet, hogy néhány régi neandervölgyi allél találkozott egymással.
2018. szept. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nezd meg azt is, hogy mennyire szoros a hatad, labad, karjaid, ez is segithet eldonteni.
2018. szept. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző, bár lehet kapcsolat a szőrzet mennyisége és a hideg kedvelése között, a kettő nem feltételezi egymást, a kettőért felelős allélok simán elkeveredhettek egymástól.

Akinek sok a súlyfölöslege vagy a szívével van gond, az kevésbé bírja a nyarat.

2018. okt. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!