Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok fizikából segíteni?

Tudnátok fizikából segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval volt egy kísérlet amiben az volt hogy égő láng felett volt egy ilyen karton szerű dolog amire rátett a Tanárnő egy zacskót amire alufólia csikok voltak téve. Rátette és felszállt a levegőbe a meleg levegő hatására gondolom én... valaki tudna segíteni valami kicsit pontosabb magyaráatot adni?

Köszönöm előre



2018. okt. 3. 18:58
 1/3 Walter_Dornberger ***** válasza:
68%
Igen körülbelül. A zacskóban összegyűlő meleg levegő könnyebb a környezeténél, így felemeli akár a kis gyertyát is. ilyenek pl a hazánkban betiltott kínai/koreai lampionok is, amiket elengednek. Azért tiltották be, mert tűzveszélyesek, pedig nagyon klasz. a maglódi úti piacon vettem nemrég néhányat. vékony papír és egy kis zselés mécses, de szélcsendben szépen felszál. Az alufóliás részt nem értem, az enyimén nem volt alufólia.
2018. okt. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Walter_Dornberger ***** válasza:
2018. okt. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
58%

Ez olyan mint egy hőlégballon.

A fölhajtóerő emeli fel a ballont, és ez az erő egyenlő a ballon által kiszorított hideg levegő súlyával.


Az alufólia csíkok azért vannak rajta, mert az egyensúlyt az biztosítja, azaz hogy ne forduljon el a ballon.

2018. okt. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!