Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van valami becslés arra, hogy...

Van valami becslés arra, hogy körülbelül hány év múlva lesz olyan gép amivel 66-300 millió fényév távolságból figyelhetjük meg a Földet?

Figyelt kérdés

2018. okt. 13. 18:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Megbecsülöm én neked : Soha!
2018. okt. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az elméleti legrövidebb idő, 66-300 millió év. A gyakorlatban egy kicsivel több lesz.
2018. okt. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
És mégis mit látnál onnan?
2018. okt. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk már van ilyen gépünk, és 2milliárd éve figyeljük vele a bolygótokat.
2018. okt. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha lesz is 100 millió év múlva olyan gépünk, amivel 70 millió fényévről figyelhetjük a bolygónkat, akkor is az első adatok/felvételek + 70 millió évvel rá fognak elérni hozzánk.

Én optimista vagyok az emberiséggel kapcsolatban, de abban még én sem lennék biztos, hogy millió évek múlva még lesz "ember", vagy faj, ami abból leszármaztatható.

2018. okt. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A 66-300-ból gondolom, hogy dínókat szeretnél nézegetni, de sajnos ez nem így megy.
2018. okt. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A gép létezik, távcsőnek hívják. Az egyetlen gond, hogy nincs olyan eszközünk, amivel 300 millió fényév távolságba elvigyük...
2018. okt. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"A 66-300-ból gondolom, hogy dínókat szeretnél nézegetni, de sajnos ez nem így megy."


De, elvileg pont így megy. Láttam róla vicceket, utánanéztem, és elvileg tényleg dinoszauruszokat látnánk ha ilyen távolságból tudnánk figyelni a Földet.

2018. okt. 14. 10:35
 9/15 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, de olyan távolságból a Földet nagyon ,,elmaszatolva" látnád. Képtelenség, hogy egy olyan távcsövet tudnának készíteni, amivel olyan távolságból is viszonylag jó minőségben lehetne megfigyelni akár csak egy pár méteres őslényt. Plusz még azt is elszállítani olyan távolságba még macerásabb lenne.
2018. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"elvileg tényleg dinoszauruszokat látnánk"

Elvileg igen, de egyelőre annak is örülnek, ha pár száz fényévre lévő bolygók képe megjelenik öt pixelen. A másik, amit már írtak, hogy hiába van ilyen géped, az el is kellene juttatni abba a távolságba, és az információnak vissza kellene jutnia ide.

Ha lesz ilyen, az biztos nem a te életedben lesz.

2018. okt. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!