Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megéri ez a csillagászati távcső?

Megéri ez a csillagászati távcső?

Figyelt kérdés

Ezt a csillagász távcsövet néztem ki magamnak első komolyabb távcsőnek. Az adatok alapján elég jó de márkát nem látok rajta. Vegyek inkább újabbat vagy jó lehet ez is?


[link]



2018. okt. 15. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Én egy ennél jóval gyengébbel kezdtem, sőt még csak tükrös sem volt, tehát ez szuper.

Tudni kellene az korrekt állapotát. Például a csőnek hogy nem időjárás vert, ebből kifolyólag a tükrök és mechanika állapotát. Ezeknek hibátlannak kell lennie mert bosszantó tud lenni később. Egyébként pedig jó ez.

2018. okt. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szóval akkor a márka annyira nem fontos?

Mindenképpen kipróbálom vásárlás előtt :)

2018. okt. 15. 22:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért nem ártana tudni Skywatcher, vagy Celestron e.

Az egyiknek 4 és 20 mm a melléadott okulárok gyujtótávja

A másiké 10 és 25 mm.

Az elsőhöz jár egy közepes is 12 mm körül.

Fontosak az okulárok hozzá, meg a főtükör állapota a legfontosabb

A Celestron szerintem jobb valamivel, tudtommal drágább is, legalább is az volt.

Az okulárokban a Plösl jobb, mint a Bárium és jár hozzá 2x, vagy 3x Barlow lencse, vagy közgyűrű.

A mechanika nem mindegy, hogy EQ1, vagy 2, a második jobb.

Nézd meg azt is, mennyire remeg be, mennyire van kikopva a mechanika.

2018. okt. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kb a jó állvány fontosabb mint a távcső szerintem
2018. okt. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gábor t ***** válasza:
Szia, egy olcsóbb okulár árán kapsz egy tubust mechanikával , ha van benne tükör szerintem vedd meg. Max nézd meg a fő tükröt hogy szép-e sértetlen-e.
2018. okt. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam arra is hogy a márka talán biztosítja a főtükör minőségét ezért lenne jó tudnom de az eladó sem tudja
2018. okt. 17. 06:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!