Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az oka ennek a május-június...

Mi az oka ennek a május-június-i borzalmas esős időjárásnak? "egész enyhe telünk van" -érthetjük ezt a nyári 10 fokokra.

Figyelt kérdés
Túl magas a talaj nedvességtartalma, vagy mi nem engedi eloszlani a felhőket? Jó, mindig jönnek valahonnan frontok, de ezek régen is ugyanúgy jöttek gondolom, csak nem lett belőlük csapadék..?
2010. jún. 25. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Most hallottam nemrég, hogy a tudósok már meg magyarázták ezt.

A vulkáni hamu miatt van/volt ilyen időjárás. Igaz én ebben nem hiszek.

2010. jún. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell ehhez a sok parasztvakítós okosság, egyszerűen egyrészt a környzetszennyezés odavág a bolygónak, másik hogy amúgy is változik az ilyen, részleteket lásd a földrajzórán. Csak az elvékonyodott ózonréteg is rásegít ezen meg még kitudja mit tett tönkre az ember. De úgy ahogy van, a klíma változik. Nézd meg pl. 50 évvel ezelőtt micsoda fagyos, havas telek voltak, most meg??
2010. jún. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

az usa semmilyen környezetvédelmi egyezményt nem ír alá mint kína és európa.


+ atomkísérletek, meg sok űrkilövés átszakítja az ózont, és melléktermékeket hagynak maguk után a légkörben.

2010. jún. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, ezek is 100%, hogy benne vannak a pakliban.

Kedvenc tárgyam volt a földrajz amúgy de sajnos a meteorológiát nem tanultam ennyire behatóan.


Szóval mitől nem tud felmelegedni a kárpát medencében a levegő? Egyszerűen a sokkal erősebb ciklonok ütik be a jóidő képét amik egymást érik? Ezért nem tud annyira felmelegedni a levegő nálunk, hogy egy napos zivatar után jöhessen egy hét huszonhat fokos "kánikula" legalább? Konkrétan nem tudja valaki, hogy melyik éghajlat alakító elemek változtak ennyire meg?

2010. jún. 25. 16:31
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is a vulkán a ludas a dologban.
2010. jún. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!