Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A porcelán megrepedhet mert...

A porcelán megrepedhet mert egy kis láng éri?

Figyelt kérdés

2018. nov. 8. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem szabadna megrepednie.
2018. nov. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A porcelánnak hőállónak kell(ene) lennie. Mi pl szárítószekrényben 105 fokon szoktuk használni a laborban, semmi baja nem szokott lenni néhány órás hőhatástól.
2018. nov. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 EagleHUN ***** válasza:
100%

Mivel eleve nagy hőhatással égetik ki, ezért elvileg hőálló.

A felülete azért fényes mert gyakorlatilag üveg bevonata van. (A nyers porcelán csak matt fehér és nem fényes.)


Viszont az egyenetlen hőhatástól sok minden el tud pattanni.

Lehet így üveget is vágni:

https://www.youtube.com/watch?v=e602gkLNO8c


De a Jam Jar pulsejet engine üvegje is elpattan ugyan ezen hatás miatt a hőkülönbség miatt, leválik a hideg alja a felforrósodott felső részéről:

https://www.youtube.com/watch?v=_YHcOrWKLao


Szóval lehetséges hogy az üvegbevonat a porcelánon megrepedezik, sőt maga a porcelán is el tud pattanni ha extrém hőhatás csak egy pontján vagy az egyik végén/oldalán éri.


Szóval igen megrepedhet. Nagyban függ a minőségétől hogy ez bekövetkezik-e vagy sem. Jó minőségű porcelán sok mindent kibír.


Az egyik előző írta a labor porcelánt, oda speciálisan olyat készítenek ami bírja is.

2018. nov. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is gondolkodtam, hogy milyen hőtágulása van a porcelánnak, de úgy tudom, hogy pl. a fémekhez képest minimális.

[link]

(porcelán és üveg is szerepel a táblázatban)

Persze az is fontos, hogy mennyire rugalmas.

2018. nov. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem szereti a pontszerű szúrólángot.
2018. nov. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A porcelánt 1200 fok körül égetik, szerinted egy kis láng bír ennyi hővel? A rajta lévő máz tud megrepedni, attól függően milyen minőségű.
2018. nov. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!