Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a 4°C-os víz tömege?

Mi a 4°C-os víz tömege?

Figyelt kérdés
Nem voltam múlt órán fizikából. Valaki le tudná írni a +4°C víz tömegét?

2018. nov. 27. 06:48
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Egy vödör +4°C víz tömege kb 10kg.
2018. nov. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
A 4°C-os vízre mondjuk, hogy 1liter=1kilogramm.
2018. nov. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

1 kg 4°C víz tömege 1 kg.


Szerintem te a sűrűségére gondoltál. A víznek 4°C-on a legnagyobb a sűrűsége.

2018. nov. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 2*Sü ***** válasza:
83%

> Mi a 4°C-os víz tömege?


Fontos, hogy pontosan kérdezz.


Nyilván egy kiskanál 4 °C-os víz tömege elég kicsi. Egy poháré kicsit nagyobb, egy liter vízé még több, egy vödör vízé annál is több.


Itt vagy az a kérdés, hogy mennyi 1 liter 4 °C-os víz tömege, vagy az a kérdés, hogy mennyi a 4 °C-os víz sűrűsége. A víz sűrűsége 4 °C-on 1000 kg/m³, azaz 1 kg/dm³. 1 liter az definíció szerint 1 dm³-t jelent, így 1 liter víz tömege 1 kg.


Miért ennyire egész szám a 4 °C-os víz sűrűsége? Miért pontosan 1000 kg/m³ és miért nem 997,35 kg/m³, vagy 1008,16 kg/m³? Azért, mert a kilogrammot, mint tömeg mértékegységet pont a víz segítségével határozták meg. Az eredeti definíció alapján 1 kg az a tömeg, ami 1 liter – 1 dm³ – 4 °C-os víz tömege.


> Nem voltam múlt órán fizikából.


Én azt nem értem, hogy ma senkinek nincs tankönyve? Nyilván a tankönyvben benne kell, hogy legyen. A négyjegyű függvénytáblázatban is benne van. Onnan sem könnyebb elolvasni, mint innen, sőt hamarabb válaszra is leltél volna. De ha ennyire túszul ejtették a tankönyveidet, akkor is ott van még a Google.

2018. nov. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Én ennél egy kicsit szomorúbbnak látom a helyzetet. Mindegy, hogy tanár vagy tankönyv, az érdeklődés tárgya: mi ez vagy az. Más szóval magolás történik. De hogy MIÉRT? Az szóba sem jön. Megérteni nem akarjuk. Pedig akkor gyakran ott se kell lenn i az órán. Sőt, tankönyv sem kell.

Kérdező! Különösen azt a részt ajánlom figyelmedbe, amikor a válaszoló azt mondja el, mit jelent "definíció szerint". Mert a víz tömege (fajsúlya) attól annyi! A mennyiségek közötti viszonyt (bizonyos körülmények figyelembe vételével) mi, emberek állapítjuk meg, önmagunk kényelmére és használatára!

2018. nov. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

> „Mi a 4°C-os víz tömege?”

Az a 4 °C-os víznek egy olyan tulajdonsága, ami megadja egyrészt a tehetetlenségét, azaz a rá ható eredő erőnek és a gyorsulásának hányadosát; másrészt pedig azt, hogy milyen mértékben vesz részt a gravitációs kölcsönhatásban, tehát mekkora gravitációs erővel hat egy tőle ismert távolságra levő és ismert tömegű másik testre.

2018. nov. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Továbbá a #6-os logikáját követve:

Nem, a 4 °C-os víz tömege nem Mesterséges Intelligencia.

Illetve;

A "4°C-Operációs Rendszer" víz disztribúciójának tömege nem értelmezhető, az maximum bitszámban fejezhető ki.

-.-

2018. nov. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 dq ***** válasza:

Anyagfajtáknak nem tömegük, hanem sűrűségük van.

Ezt kb 3 éves kortól mindenki tudja, ezért gúnyolnak ki fenntebb. (Bár én nem tudom elképzelni hogyan lehetne ez a te hibád.)

2018. nov. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én #7-esként a #6-osra reflektáltam, nem a kérdezőt gúnyoltam!
2018. nov. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!