Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mivel foglalkozik egy alkalmaz...

Mivel foglalkozik egy alkalmazott matematikus?

Figyelt kérdés

Továbbá még milyen területeken, munkakörökben dolgoznak matematikusok, tudományos kutatásokon kívül?


Engem egyetemen kezdett el különösen érdekelni a matek. Sajnos kifejezetten nem vagyok jó belőle (első félévemben 2-es , 3-as leszek) de érdekel hogy ténylegesen mivel foglalkoznak?


Azért merült fel bennem a kérdés mert programozó vagyok, az informatikában ugye rengeteg matematikával kapcsolatos komplex probléma merülhet fel. Azomban tudtommal cégekre nem jellemző hogy külön alkalmaznak matematikust, hanem rádobják a programozóra, vagy az architecht-re, majd az kitalálja. Javítsatok ki ha nem így van, lehet rosszul tudom.



#tudomány #matematika #Matemarikus
2018. dec. 2. 23:34
 1/2 Walter_Dornberger ***** válasza:
90%

Biztosítás matematika, tőzsde előrejelzés, időjárás modellezés stb, sw architekt mind lehetsz, alkalmazott matematikával.

A diff egyenletek világa az egyik, a valószínüség számítás egy másik, de a kriptográfia is ad bőven munkát. több gyakorlati irány is van, aztán hogy az ezzel foglalkozó cégek Mo-n épp Téged keresnek, hát az nem biztos.

Személyes információ, a BOSCH-nál alkalmazott matematikusok is vannak architekt-re.

2018. dec. 3. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha röviden akarok válaszolni, bármivel. A matematika minden cselekvés alapja. Persze lehetségesek cselekvések, ahol ezt egyszer már megtették, ismételten szükségtelen. De bármely tudományág műveléséhez nélkülözhetetlen a matematika, bármely mérnöki tevékenységhez, az informatika korában pedig a lehetőségek végtelenek. Egyetlen dolgot kell szem előtt tartani. Az "alkalmazott" jelző itt azt jelenti, egy másik területen alkalmazzuk a matematikát. Ehhez nélkülözhetetlen annak a másik területnek valamilyen szintű ismerete.


A programozó programot ír, nem alkalmazott matematikus (legalábbis ilyen szintű ismeretekre nincs szüksége). Viszont annak a programnak az algoritmusát és egyéb körülményeit egy alkalmazott matematikus találja ki. Ekkor program alatt persze nem egy két nap alatt összecsapható parancssor megírását értem.


Lehet bizonyos célokra használt eszközök méretezését (anyagát) optimalizálni. Lehet folyamatot optimalizálni. Lehet egy terület célszerű felhasználhatóságát megoldani. Lehet vizsgálni például, hogy nagyszabású építkezéseknél szükséges komolyabb talajmozgatásoknak miféle hatásaik vannak, sőt akár azt, nagyobb (pl. torony) épület statikai problémái milyenek. Lehet egy vállalkozás műszaki folyamatait, vezetési stílusát, eszközhasználatát, területhasználatát és még száz másikat, például gazdaságosságát is modellezni, sőt ezeket optimalizálni. Mind egy szakma magas szintű ismeretét igényli, és matematikus nélkül labdába nem rúg. Látszatintézkedéseket hozhat, mert cselekményét rendkívül kevesen tuják megítéli. De igazi eredményt kemény matematika nélkül nem fog felmutatni. Ezt az eredmény a piac fogja elbírálni még akkor is, ha balga politikus mást mond.

Az egy teljesen más kérdés, hogy a gazdaság megfelelő szereplői tévesen ítélnek és rosszul osztják ki a szerepeket. Ez ma nálunk eléggé általános. Az is teljesen más kérdés, hogy azért nme osztják ki a megfelelő szerepet, mert nincs rá (érdemi) jelentkező.

A mai alkalmazott matematika oktatás - csekély számú hallgatót kivéve - nem alkalmas a gazdaság ilyen igényeinek kielégítésére. A hallgató abban a tévképzetben ringatja magát, hogy el tudja végezni. De ez csak pár százalékukra igaz.

2018. dec. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!