Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell egy ilyen feladato...

Hogyan kell egy ilyen feladatot elvegezni? Nem ertem (9. es tananyag)

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Kedden legalabb egy 3mast kellene irmom, kulonben megbuktatnak felevkor... en tenyleg minden erommel azon vagyok hogyegertsem, figyelek oran, itthon tanulok meg minden. De egyszeruen nem ertem, nem latom benne a logikat'-'

Itt egy pelda:

Milyen magasrol kell leejteni egy testet, hogy 60 km/h sebesseggel erjen foldet? Hany emeletnyi magassagnak felel ez meg, ha szintenkent 3 metert szamolunk??

.

Na szoval:D a feladat masodik resze az vilagos. De az elsot hogyan kell kiszamoni? Es en ezt honnan fogom tudni?

Legyszi valaki segitsen:(



2018. dec. 9. 12:20
 1/4 anonim válasza:

Ha vettétek már az energia témakörét, akkor legegyszerűbben úgy lehet kiszámolni, hogy felírod a mozgási és helyzeti energiát. A magasban a testnek helyzeti energiája van, ez alakul át mozgási energiává:

m*g*h = 0,5 * m * v^2

átrendezve: h = 0,5 * (v^2) / g

v=60 km/h = 16,67 m/s

h = 0,5 * 16,67^2 / 9,81 = 14,16 m

Mértékegységeket nem mindenhol írtam.

2018. dec. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azta koszonom:D
2018. dec. 9. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Egyenesvonalú egyenletes mozgás: s=v*t

Eséskor a gyorsulás a gravitációnak felel meg. Tehát s=g*t^2/2.

Első egyenletben v ismert, t=s/v, ezt behelyettesítjük a másodikba. s=g*(s/v)^2/2. Itt s>0 tehát egyszerűsíthetünk, majd a nevezővel beszorzunk, ekkor s=2*v^2/g azonos mértékegységekkel v=60km/h=60000m/3600sec=100/6 m/s, tehát s=2*(100/6)^2/9,81 Ez kicsit több, mint 52 méter. A levegő közegellenállását itt már figyelembe kellene venni, ezért 60 méter körüli a valós eredmény, de neked nem szükséges ezt beszámítanod, mert nem kérték.

2018. dec. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos hibás, mert nem egyenletes a sebesség. Tehát v=g*t képlet használandó, ekkor s= g/2 * (v/g)^2 = v^2/2*g ami már megegyezik az első válasz eredményével.
2018. dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!