Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizikában hogyan hívjuk azt a...

Fizikában hogyan hívjuk azt a jelenséget, amikor egyik test átadja a másiknak a lendületet?

Figyelt kérdés
Például, amikor egyik kisautót meglökjük, aztán az, amit meglöktünk, az átadja a mozgási energiát egy harmadik kisautónak. Egy lélektani jelenségre keresek jó hasonlatot.
2018. dec. 11. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ütközésnek :)


Tökéletesen rugalmatlan ütközéskor a két test összetapad és együtt mennek tovább valamerre.


Tökéletesen rugalmas ütközéskor nincs energia veszteség.


A valóságban a harmadik eset valósul meg, amikor valamennyi energia elvész, és nem is tapad össze a két test.

2018. dec. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Közeledünk a megoldáshoz, azt hiszem. Nekem azt kellene megmagyaráznom, hogy a "középső" kisautóval mi történik. Vagyis akkor, amikor átadja a kapott energiát. A geller-hatás jutott eszembe, de abban benne van, hogy véletlenszerűen meg tovább valamerre.
2018. dec. 11. 14:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Na, addig kerestem, hogy megtaláltam: impulzusátadás. Ez történik a középső kisautóval :)
2018. dec. 12. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!