Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kutató Diákok Mozgalma vélemény?

Kutató Diákok Mozgalma vélemény?

Figyelt kérdés

Nagyon nagyon sőt túl jól hangzik, és a tagsági díjnál kezd gyanús lenni, hogy mivan ha csak lehúzás:/

saját tapasztalatokra lennék kíváncsi:)



#kutatás #kutató #kutatótábor #diákkonferencia #kutató diákok mozgalma #kutatás diákoknak
2018. dec. 18. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Látványos kezdeményezés de szerintem nem erre volna szükség. Valahogy kiérzem belőle az egymás faszânak a szopkodását. Kb mint az Intel ISEF: látod hogy pár fejkendős iráni gimnazista lány átveszi a fődíjat, az emberiség egy nagy globális problémájának a megoldásáért. Amíg ezen a képen egy pillanat erejéig sem gondolkodsz el addig ez nagyon szépnek tűnik. A gond ott kezdődik amikor az első kérdés felvetődik benned. Viszont az ilyen mögé szeretnek beállni cégek, mert benne van minden ami jól hangzik és ami jól mutat a cég neve mellett: tehetségek, fiatalok, mentorok, támogatás, kutatás.
2018. dec. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jó dolog, hogy a középiskolások bekapcsolódhatnak élvonatbeli kutatásokba egy a kutató diákok mozgalma által karbantartott mentorlistából választva témavezetőt.


Az is nagyon jó, hogy rendszeresen megrendezik középiskolás kutató diákok számára a TUDOK konferenciát.Ez jó gyakorló terep a későbbi TDK-hoz ami pedig jó gyakorló terep a későbbi valódi nemzetközi tudományos konferenciákhoz.

2018. dec. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 kifejtenéd kicsit bővebben?

#2 te részt veszel benne?

2018. dec. 20. 15:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Benne vagyok a mentorlistában kezdetektől, foglalkoztam is pár középiskolással korábban, TUDOK zsűri elnök is voltam kb. 10 évvel ezelőtt.


De a lényeg, hogy magam is általános iskolás koromban kezdtem kutatni és középiskolás koromban publikáltam az első cikkemet az akkori témavezetőmmel. (Persze az én időmben még nem volt ilyen mozgalom, hanem magunk kereshettünk témavezetőt.)


Ezért mondom, hogy szerintem ez egy jó dolog, persze túlértékelni nem kell, annyit ér amennyit az ember belefektet.

2018. dec. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
53%

Ezekből a "kutatókból" senkik sem lettek.

Inkább nyerj OKTV-t.

2019. jan. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!