Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A földről kilőtt rakéta a...

A földről kilőtt rakéta a pályára állás előtt miért fordul meg?

Figyelt kérdés

Sajnos nem találok a videómegosztón olyan videót, ami jól szemléltetné, de azért találtam valamit:

[link]

Tehát kb. ilyen ívet tesz meg a rakéta a kilövés után:

[link]


2018. dec. 20. 01:31
 1/7 A kérdező kommentje:
A rakéta ebben a videóban jobban megnézve lehet, hogy mégse fordul meg. Viszont biztosan láttam már olyan videót, amiben a rakéta az általam felvázolt pályát írja le a kilövés után.
2018. dec. 20. 01:38
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert szeretne a Föld körül pályára állni. (Gondolom űrindításokra gondoltál.) Ha egyenesen felfelé menne, csak simán vissza esne. Ezt nézd meg: [link]
2018. dec. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem ballisztikus raketak, hanem elfogo raketak, menet kozben is iranyithatoak. Kb. mindegy merre indul, a levegoben is meg tud fordulni a helyes iranyba. A linkelt videon kb. az latszik, hogy az allvany, amirol inditanak, egyszeruen 'rossz' iranyba all kiloveskor, a raketa meg korrigal.
2018. dec. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

A föld körüli pályára szánt "űr" rakétákat szándékosan fordítják a felszínnel párhuzamos irányba. Nem is feltétlen kelet-nyugatiba. Csak így lehet pályán maradni.

A függőlegesen kilőtt rakéta akármilyen magasra is megy visszahullik és nem marad pályán.


Nem találtam rá fizika animációt, de egy bármilyen objektum föld körüli pályán maradásához az szükséges hogy legalább annyit haladjon előre is mint amennyit közben zuhan a föld irányába.

(Így sosem esik le, mindig "mellé" esik a földnek. Tudom tudom kedves többi válaszoló ez így ebben a formában faékké egyszerűsített magyarázata a dolognak, légyszi nem lepontozni. :D )

2018. dec. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Beprogramozott koordinátákra megy vagy menet közben irányítják. Ilyenkor mindegy merre lövik ki mert ez nem ágyú lövedék ami arra tud csak menni amerre kilövik, hanem manőverezik és akár mozgó célt is követ.


Ez nem megfordulás, inkább csak irány váltás amikor célra áll kilövés után.

2018. dec. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Nézd meg ezt, ez kilövés után nagyon gyorsan irányba áll és kb 45 fokos korrekciót végez ez képes önállóan navigálni műholdas irányítás nélkül is, meg itt látszik több ilyen irányváltás is.

[link]

2018. dec. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:

Na ezen látszik nagyon:

[link]

2018. dec. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!