Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tökmindegy, hogy milyen savat...

Tökmindegy, hogy milyen savat vagy lúgot öntünk össze, mindenképpen reakcióba fognak lépni és kiegyenlítődni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 2. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Én úgy tudom, hogy igen, bár nem tudom mit értesz "kiegyenlítődés" alatt. Általánosan is felírható a reakció: HA + BOH = BA +H2O

HA: sav

BOH: lúg

BA: só

2019. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Ha egy savat és egy lúgot összeöntünk akkor víz és só keletkezik. Nem tudom mire gondolsz kiegyenlítődés alatt, mert minden reakcióban ugyanannyi a kiindulási anyag a keletkező anyaggal (nem szívodhatnak fel anyagok)

Pl.: Ca(OH)2+ H2CO3= CaCO3+2 H2O

2019. jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a semlegesítődésre gondolhat. -?

Ahogy írtad víz és valami só, csak sav és bázisgüggően valami más só.

2019. jan. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Igazából, vannak erősségbeli eltérések is.

Erős sav és gyenge bázis reakciójából enyhén savas kémhatású só lesz, ilyen a CuSO4 mivel CuOH-ból és H2SO4-ből jön létre, és ez a folyamat létezik gyenge sav és erős bázis reakciójából is, nyilván lúgosabb kémhatást figyelhetünk majd meg.

2019. jan. 5. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vida János2 válasza:
Az előttem szólók jobban írták le. Bármilyen savat és lúgot összeönthetsz, abból só és víz marad. A maradék víz viszont még maradhat lúgos vagy savas. Azaz. Nem mindegy, hogy milyen erősek egymással szemben. Ha tisztán sót és "tiszta" vizet akarsz, akkor az függ az erősségektől, így a mennyiségektől. Tehát nem fognak sóvá és vízzé válni csak.
2019. jan. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!