Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Majdnem az összes ismert...

Majdnem az összes ismert galaxis egy irányba forog igaz?

Figyelt kérdés
Úgy tudom van egy-kettő retrográd, de a többség egy (óra járásával egyező?) irányba forog.

2019. jan. 3. 12:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
alulról vagy felülről nézve?
2019. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
mihez képest?
2019. jan. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

A galaxisok síkjai össze-vissza állnak.

Hogy mondod meg, hogy melyik milyen irányban forog a másikhoz képest?

Amúgy meg erősen csodálkoznék, mivel sok kapcsolat nincs köztük.

2019. jan. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Amire te gondolsz, azok a bolygók forgásirányai a Naprendszerben. A galaxisokra ez nem igaz. Még a csillagrendszerekre sem egy galaxison belül.
2019. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%
Sőt még a bolygókra sem, mert a Vénusz és az Uránusz "visszafelé" forog. De ez igazából csak azt jelenti, hogy a tengelyferdeséküg nagyobb, mint 90°. Az Uránusznak nem is sokkal, 98°-ra emlékszem.
2019. jan. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#1 egy óra szerinted alulról és felülről nézve ellentétesen forog? Megfordítom már akkor hogy visszafelé menjen az idő :)


A síkja tudom hogy össze vissza. Pontosítsam akkor hogy a galaxis síkjára merőlegesen, alulról / felülről ránézve.

De maradva az órás hasonlatnál, tökmindegy hogy forgatod, mindig ugyanarra megy a mutató nemde?


Tudtommal azért alakult ki a spirálkar (nem csak ilyen típusú van, ez igaz) mert maga a galaxis is forgó mozgást végez a középpontja (szupernagy tömegű fekete lyuk?) körül.


Wadmalac rád várok, köszi XD

2019. jan. 3. 18:16
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
Ezt a kérdést már megválaszolta a tudomány. Voltak hipotézisek hogy egy irányba forognak, de a "Nagy-égboltfelmérés" során. amikor is feltérképezték a látható univerzumot, több százezer-millió galaxis forgását is megvizsgálták, és ebből már lehetett statisztikát csinálni. Nos az eredmény az, hogy teljesen véletlenszerű a galaxisok saját forgása, nincs kitüntetett irány.
2019. jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

"#1 egy óra szerinted alulról és felülről nézve ellentétesen forog? Megfordítom már akkor hogy visszafelé menjen az idő :)"


A galaxisoknak szerinted van hátlapja?


Ha balról nézel egy biciklit, akkor óramutatóval ellentételesen forog a kereke, ha jobbról, akkor megegyezően, mégsem halad hátrafelé.



"tökmindegy hogy forgatod, mindig ugyanarra megy a mutató nemde?"

hát nem, ha mondjuk üveg hátlapja van és azon keresztül nézed a mutatót, akkor sem megy hátrafelé az idő, de mégis óramutatóval ellentétes irányban forog.

2019. jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#7 akkor az az agyszülemény, hogy az ismert Világegyetem egy még nagyobb egész (ami egyéni, és több is van, lehet belőle) része, és a galaxisok forgása a Coriolis erő mintáján alapul, mint a lefolyóban a szappanhabos víz forgása, és magának a nagyobb egésznek a forgása miatt forog mind? Elég abszurd ötlet tudom.


Vákuumban ha egymásnak eresztünk két testet, a gravitáció nem egymás körül kezdi el keringetni őket, hanem összeütköznek. Forgáshoz valami külső erő kell ami megcsavarja a történetet.


Régen volt már hogy erről olvastam, ezzel foglalkoztam, még kiskoromban. Lehet - sőt biztos - kihagyok valamit az egyenletből...

2019. jan. 3. 19:00
 10/16 anonim ***** válasza:
30%
Fizika: perdületmegmaradás, impulzusmomentum. Ami kicsiben működik a fizikaórán az asztalon, ugyan az a naprendszerekben, galaxisokban is működik nagyban is.
2019. jan. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!