Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges hogy több hullócsil...

Lehetséges hogy több hullócsillagot is láttam December 31-én?

Figyelt kérdés
Nagyon szép tiszta volt az ég, ezért kimentem az év utolsó estéjén csillagokat nézni, nem vagyok egy csillagászatban jártas ember, de azt hiszem hullócsillagok lehettek, valószínűnek tartható ez?

2019. jan. 3. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Tüzijáték volt az.
2019. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:
66%

Lehetséges. Lásd a meteorrajok listáját:

[link]


Jelenleg a Quadrantids meteorraj aktivitásának közepén járunk, aminek maximuma 120 meteor óránként.

2019. jan. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nekem is megfordult a fejemben, hogy valamilyen pirotechnikai eszköz lehetett, de meggyőződésem, hogy nem az volt, csak az interneten nem találtam bizonyítékot arra, hogy ilyenkor is lehet gyakori a csillaghullás.
2019. jan. 3. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!