Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudtok olyan oldalakat/újságok...

Tudtok olyan oldalakat/újságokat ami elektronikával/Elektrotechnikával/fizikával foglalkozik?

Figyelt kérdés
Elsősorban elektrotechnika kellene mivel egyenlőre azt tanulok.

2019. jan. 6. 17:16
 1/10 Bubuka508 ***** válasza:
86%

Dr. Fodor György: Elméleti elektrotechnika

Simonyi: Villamosságtan

Selmeczi-Schnöller: Villamosságtan példatár

Uray-Szabó: Elektrotechnika


Régi könyvek, de hasznosak. Ezenkívül konkrét elektrotechnikai témáknak utánanézhetsz a neten.


Esetleg a Rádiótechnika és a Hobbielektronika újságokat tanulmányozhatod, bár azok inkább elektronikai témájúak.

2019. jan. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. jan. 6. 18:33
 3/10 Bubuka508 ***** válasza:
74%
Tietze-Schenk: Analóg és digitális áramkörök, ezt még elfelejtettem. Ezek mind tankönyveim voltak nekem is.
2019. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
az szép nekünk öszvisz (eddig) egy kerékgyártó László:Elektrotechnika tankönyvünk van
2019. jan. 6. 20:11
 5/10 anonim ***** válasza:
#4, Mondjuk ez attól is függ, milyen szakon tanulsz. Egy elektronikai műszerész vagy villamosmérnök kicsit mélyebben belemegy a részletekbe, de egy informatikus vagy villanyszerelő nem feltétlenül.
2019. jan. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát automatikai technikus-nak tanulok, de még felveszek egy szakot 11.-ben (elvileg)
2019. jan. 7. 17:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Irányítástechnikai műszerész-technikus? Legalábbis régen így hívták. Akkor valószínűleg még bele fogtok merülni kicsit mélyebben, főleg a gyakorlati részébe. (Bipoláris/FET/műveleti erősítő alapkapcsolások jellemzői/méretezése, helyettesítő képek (négypólusok), LC/RC tagok, rezgőkörök, fokozatok illesztése, stb.)
2019. jan. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Lehet. Remélem hogy jobban belemerülünk, csak addigra meg kéne értenem a mostani anyagot. Utólag megjegyezve kihagytam hogy elsős vagyok, és pontosan ezen a szakon tanulok: [link]
2019. jan. 8. 16:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, kb. ez lesz az.
2019. jan. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél.
2019. jan. 9. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!