Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem lett fekete lyuk az...

Miért nem lett fekete lyuk az univerzumból?

Figyelt kérdés
Az ősrobbanás pillanatában óriási volt a sűrűség, hiszen az univerzum teljes anyag és energia mennyisége benne volt. Akkor mi az oka, hogy a gravitáció nem rántotta össze?

2019. jan. 7. 17:39
1 2 3
 1/23 Ozmium42 ***** válasza:
2019. jan. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nagyon röviden: a fekete lyukban nem tágul a tér.
2019. jan. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Wadmalac ***** válasza:

Ezernyi teoretikus válasz lehetséges, de nem tudjuk még, melyik a jó.

Például többet kéne tudni a sötét energiáról, anyagról, az anyag-antianyag aszimmetriáról, magáról a szingularitásról stb.

2019. jan. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 nontau ***** válasza:
Idő kérdése és az lesz, mennyi idő?, nagyon sok, jelenleg az Univerzum csecsemő korban van, csillagok keletkeznek, Galaxisok, stb. Ha majdan megáll a fejlődés akkor kezd öregedni. A kérdés túl konkrét, bárcsak tudnám rá a választ.
2019. jan. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
Most rántja. Azt hiszitek megint trollkodni jöttem (és tény, hogy unatkozok), de szerintem tényleg így van.
2019. jan. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Wadmalac ***** válasza:
52%

"Most rántja."

Hm, tudtommal a tágulás ma is gyorsul, sőt gyorsulva gyorsul. :)

"Azt hiszitek megint trollkodni jöttem (és tény, hogy unatkozok), de szerintem tényleg így van."

Hát ha nem adod meg ezen vélemény alapját, nehéz nem trollkodásnak hinni. :)

2019. jan. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Elolvastam az első link hozzászólásait, abban írta valaki, hogy az eddigi tudományos ismereteink arra elegendőek hogy fanntáziáljunk a kérdésről és hogy ezen az alapon az érvek érvénytelenek és nem marad más csak egy vélemény. Ezzel egyet értek. Azért is írtam le az enyémet. Én így képzelem el mikor az anyag a saját tömegétől összeomlik, vagy mikor fekete lyuk keletkezik. Miközben tágul, már omlik össze, mint mikor úgy fújunk lufit a rágóból hogy az ne az arcunkon csattanjon szét. Mikor még nagyon egyben van lassabban tágul, ez felgyorsul és mielőtt kidurranna visszarántjuk. Szóval még mielőtt minden magába zuhanna, robbana egyet de végül is nem fog. Már a tágulás is az összerántódás része, azért írtam, már most rántódik éppen.
2019. jan. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Wadmalac ***** válasza:

Fura gondolat.

De mivel jelenleg minden irányban homogén tágulást látunk, nem nagyon érzem megalapozottnak.

A rágós példádnál is van olyan rész, ahol nincs tágulás, nem is homogén a tágulás.

2019. jan. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

"De mivel jelenleg minden irányban homogén tágulást látunk, nem nagyon érzem megalapozottnak."

Jelenleg. De mindig így volt? Egyébként sem a lufi a világegyetem, hanem a rágó, ami a lufi anyaga. Az egy jól sikerült lufinál homogénnek mondható.


"A rágós példádnál is van olyan rész, ahol nincs tágulás, nem is homogén a tágulás."

Ez egy elméleti rágó, de akkor legyen boborékfújó. Ott mindenhol van tágulás. Kezdetben nem homogén. Ha mindig egy pontról mérjük a távolságot, akkor ahogy közelít a teljes buborékhoz, annál homogénebb a felülete.

2019. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Wadmalac ***** válasza:

Továbbra is erőltetettnek érzem a hasonlatot, alapnak meg arra, hogy a világegyetemmel is ez történik, főleg nem tudom elfogadni, szerintem jelenleg nincs semmi olyan jel az univerzumban, ami ilyen kimenetelre utalna.


"Jelenleg. De mindig így volt?"

hm, minimum 13 milliárd évre visszalátunk, az alatt úgy néz ki, igen.

2019. jan. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!