Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Villamos-energia: a hosszabbít...

Villamos-energia: a hosszabbító ugye veszélyes, de mi a helyzet az elosztóval?

Figyelt kérdés

Új háztartási nagygép érkezik, a helye nem igazán változtatható, de nincs több konnektor.

Mosógép, mosogatógép már van onnan ellátva, ezeknek a helye sem változtatható, és nincs üres konnektorom, de ekkora gépet nem szerenék hosszabítóról működtetni.

Ha a fali konnektorba elosztót teszek, az jobb megoldás egy hosszabbítónál? Vagy ugyanott vagyok vele?

Azt sem szeretném, hogy ha egyik van használatban, azt dugom be, aztán csere...



2019. jan. 9. 19:01
1 2
 11/13 Wadmalac ***** válasza:

Én most nem látok lepontozást egy darabot sem.


32A hálózat elbír összesen 7,3 kW-ot.

Persze nem egy konnektoron.


Kérdés, hogy melyik konnektorodra mekkora biztosítékkal megy milyen vezeték, aszerint kéne elosztani a terheléseket, ha nem megy, akkor marad az adott szálak korlátozott terhelése a leírt felváltva használattal.


16 ampernél többet húzó eszközt nem nagyon szokás ám konnektoron át üzemeltetni, azt saját biztosítóval fixre szokás bekötni, megfelelő vezetékezéssel a bejövő órától a gépig.

2019. jan. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Én zöld kezet nyomtam, az biztos.


Köszönöm a segítséget!

2019. jan. 11. 17:03
 13/13 anonim ***** válasza:

Itt volt leírva a legjobb tanács a jövőre nézve:

"nem nagyon szokás ám konnektoron át üzemeltetni, azt saját biztosítóval fixre szokás bekötni, megfelelő vezetékezéssel a bejövő órától a gépig"


Mosógép, mosogatógép, "új háztartási nagygép" - és az olajgladiátor, amennyiben állandóan jár, de néha senki sincs otthon.

2019. máj. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!