Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Természettudományok

A kérdés

Mely belső szervek gerjeszthetőek a legkönnyebben?

Találtam egy dokumentumot, miszerint az emberi agy 7 Hz-en, a máj, lép és gyomor 5-9 Hz-en gerjeszthetőek. Mely belső szervnél érhető el legkönnyebben a rezonanciakatasztrófa és pontosan mekkora frekin kell ezt csinálni?

jan. 11. 12:13  Privát üzenet  

A válaszok
Én esténként szoktam rezonanciakatasztrófát előidézni a barátnőmnek odalent. Kábé 1 Hz-es frekvenciával kell őt addig gerjeszteni, míg teljesen rám nem omlik ;-)

A válasz 44%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont jan. 11. 12:17 Privát üzenet

Állj már le ezzel a témával b...szki.

Értsd már meg, hogy a szervek non-rigid inhomogén szövetek. Izom, zsír, tele fehérjében gazdag szálakkal,hyaluron, kollagén stb...

Ezek mind rendkívül rugalmas inhomogén anyagok, nem is lehet szerintem egy adott sajátfrekvenviát megadni.

Másrészt amit Wadmalac is írt, csillapítás.

A rezonanciakatasztrófának akkor van romboló hatása ha ez a paraméter is megfelelő. Például egy rigid üvegpohár.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont jan. 11. 12:37 Privát üzenet

Talán a fogaknál van némi esély.

Nyitott szájjal, gyökérkezelt fogak esetén, de akkor sem messziről küldött rezgéssel.

Ismét kérdezem, hány szemgolyót láttál felrobbanni?

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont jan. 11. 12:51 Privát üzenet

A vesekő is kemény, azt is szét lehet robbantani.

ESWL

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont jan. 11. 13:18 Privát üzenet
Ért téged az éjjel egy rezonanciakatasztrófa? Jobbulást.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont jan. 11. 13:28 Privát üzenet

Egyébként az ESWT-nél nem is tudom, hogy rezonanciakatasztrófát eléri-e.

Active group received Low Energy Shock Wave Thereby that was applied in four sessions as weekly interval using 2000 impulses (pressure 2.5-3.5 bar, frequency 10-15 Hz) with an average energy flux density of 0.02 to 0.33 mJ/mm2.

Egyszerűen szétrázza a követ az energis

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont jan. 11. 13:47 Privát üzenet
Wadmalac nevű felhasználó válasza:

előbb éred el, hogy a gerjesztő hanghullám teljesítménye halálosan túlmelegítse a szerveket, miközben a csillapításuk elnyeli az energiát.

Akkor meg a fókuszál mikrohullám-fegyver sokkal jobb.

Károsodást akarsz okozni hanggal? Tenyéssz kubai tücsköket.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont jan. 11. 14:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mekkorák a háromszög belső és külső szögei? Több lent
Matekosok egy egyszerű hatványozás: Ha a külső kalcium konc.2,5 mmol/l, a belső kalcium konc. Pedig 10'-4 mmol/l, akkor az hány nagyságrend különbséget jelent?
Mi az a homeosztázis? (belső dinamikus egyensúly) Utána néztem neten is meg minden de még így sem érthető számomra. Valaki legyen szíves elmagyarázni "lebutítva" hogy hogyan is...
Topológiában ha a tóruszra egy lyukat csinálunk (kilyukasztjuk az úszógumit) és a külső és belső felületét is tekintjük, akkor ennek a topológiai alakzatnak létezik más fajta...
Elméletileg elképzelhető egy tórusz alakú fekete lyuk, ami nagyon gyorsan forog (közel fénysebességgel), ezért a centripetális erő nem engedi, hogy a belső oldalai összeérjenek?
A Nernst- és Goldmann-Hodgkin-Katz egyenletben mi határozza meg, hogy a külső vagy belső koncentráció kerül az egyenletben felülre és mi alulra?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések a Természettudományok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!