Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az abszolút hallást ki lehet...

Az abszolút hallást ki lehet fejleszteni a relatív hallásból?

Figyelt kérdés

Én sose zenéltem, csak otthon, magamtól tanulgatom a zongorát. Elég jó hallásom van. Van ez a teszt: [link]


Itt 100-ból 92 esetben helyesen tippeltem. Egyes hangoknál azonnal rávágom, hogy melyik, máskor gondolkodnom kell. Viszont nem abszolút a hallásom, olyan értelemben, hogy azonnal, viszonyítás nélkül tudnám, melyik hang az (mondjuk ez a C hangnál pl. működik), hanem minden hanghoz hozzá van rendelve a fejemben egy dallam, amit lejátszok zongorán, és ahogy meghallom pl. a F hangot, azonnal beugrik, hogy "aha, a Beverly Hills-i zsaru dalának kezdőhangja, ezerszer lejátszottam már zongorán", és ugyanez áll a többi hangra is. Viszont azt veszem észre, hogy ahogy gyakorolgatok ezen a teszten, egyre inkább emlékezetből is megy. Ez azt jelenti, hogy a relatív hallásom kezd átalakulni abszolúttá? Vagy ez nem jelent semmit, csak annyit, hogy jobban bevésődik?


2019. jan. 11. 14:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Ugyanez van pl. a D hanggal. Gondolkodás nélkül, azonnal felismerem mindig, mint a Karib-tenger kalózainak kezdőhangját. Vagy az E-t, mint a Tetris zene kezdőhangját.
2019. jan. 11. 14:22
 2/5 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, kipróbáltam, és az első hangot meghallva teljesen biztos voltam benne, hogy az C, és az is lett. A többi már sajnos nem releváns, mert ha az elsőt tudod, a többit már relatív hallással is meg tudod állapítani.


Viszont azt hiszem, fordítva nem menne, tehát ha nekem kéne kiénekelni a C-t, nem hiszem, hogy eltalálnám.

2019. jan. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én simán ki tudom énekelni.
2019. jan. 11. 19:45
 4/5 anonim ***** válasza:
akkor nem értem. Azt írtad, nincs abszolút hallásog, és hogy gyakorlással fejlődik. Akkor hogy tudod kiénekelni egyből? Zavaros ez.
2019. jan. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát... csak annyi, hogy a boci-boci tarkát elkezdem gondolatban, és kiéneklem az első hangját. Vagy a többi hanggal ugyanígy. A fejemben azonnal hallom, onnan meg már el tudom kezdeni.
2019. jan. 11. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!