Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek melyik lenne a...

Szerintetek melyik lenne a megdöbbentőbb? Ha kiderülne van értelmes élet a földön kívül, vagy ha kiderülne egyedül vagyunk az univerzumban?

Figyelt kérdés

2019. jan. 14. 18:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%
Az utolsó nem derülhet ki soha, mert nem lehet a teljes Univerzum összes galaxisát átfésülni.
2019. jan. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
34%
Most egyedül vagyunk itt a Földön értelmes lények?
2019. jan. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%
Az, ha kiderülne, hogy a Földön van értelmes élet.
2019. jan. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 Ozmium42 ***** válasza:
94%
Ha egyszer kialakulhatott, akkor semmi akadálya, hogy többször is kialakuljon. Ugyanakkor annak sincs gátja, hogy soha sehol ne történjen meg még egyszer. Szerintem egyik sem lenne megdöbbentő.
2019. jan. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
92%

1. Az nagyon megdöbbentő lenne, ha a mi galaxisunkban nem lenne több életet hordozó bolygó. (Az, hogy értelmes-e nehezen fogható meg, hiszen nagyon más módon is lehet értelmes mint mi. Az pedig, hogy Univerzum túl nagy térbeli keret.)


2. Ha kiderülne, hogy van élet valahol ami független a földitől az nagyon nagy felfedezés lenne. Nem a tény maga hanem, hogy megtaláltuk, vagy egymásra találtunk.


3. Az igazán megdöbbentő az igazolt ismeret lenne akár egyikről, akár másikról.

2019. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 Wadmalac ***** válasza:

Az utóbbi. Csak mint írták is, ez bizonyossággal soha nem fog kiderülni.

Viszont minden szempontból az első lenne a nagyobb "durranás".

Hogy pozitív vagy negatív előjelű változásokat hozna-e, az teljesen attól függ, hogy milyen élet, hol és ő hogy viszonyul hozzánk.

2019. jan. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiderülne, hogy van.

Ugyanis a nincsben sosem lehetünk teljesen biztosak. Még ezt a galaxist is megoldhatatlan feladatnak tűnik teljesen átkutatni, és van ilyenből még egy pár százmilliárd.

2019. jan. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 Tislerics Máté ***** válasza:
0%

Szerintem a Földihez hasonló élet kialakulása annyira speciális körülményeket igényel és akkora mázli kell a véletlen kialakulásához, hogy sose volt, van és lesz ehhez hasonló bonyolult szerveződése az atomos anyagnak.


Az élet valahogy nem illik bele a természettudományok világába. Felfoghatatlan, hogy miként jöhetett létre ez a roppant bonyolultságú, önreprodukcióra képes gépezetek alkotta gépezetek alkotta gépezetek önfenetartó rendszere. Ez valóban megdöbbentő és szerintem példátlan az univerzumban.


Szóval számomra az a természetes hogy egyedül vagyunk. És ha kiderülne hogy mégsem, akkor arra gondolnék, hogy van közös ősünk az idegenekkel, vagy mindkettőnket teremtették, csinálták. Véletlenül ilyen dolog szerintem nem tud kialakulni több helyen. Túl valószínűtlen még ahhoz mérve is, hogy milyen hatalmas az univerzum. Tudni illik az univerzum nem csak kifelé nagy, hanem befelé is: A kvarkoknál még jóval-jóval kisebb dolgok is lehetnek, amik szintén befolyásolni tudják az anyag kavargását. És akkor még nem beszéltünk az időben való távlatairól: 13 milliárd éven keresztül minden elemi részecskének pont így kellett kavarognia, hogy az élet kialakuljon a Földön. Ha egy még ismeretlen elemi részecske 2 fokkal más irányba halad 8 milliárd éve, akkor a Földi élet sosem alakul ki. Szerintem ilyen szintű mázli kellett az élet kialakulásához. Ha csak mi vagyunk, még az is elég durva.... Nem érdemes tetőzni ezt azzal, hogy mindjárt kettő, ráadásul a közelben....


Ha találunk is valamit, ami bonyolultabb egy átlagos óriásmolekulánál az még egyáltalán nem biztos, hogy hasonlóságot fog mutatni az általunk ismert élethez viszonyítva. Talán olyan furcsa lesz, hogy teljesen új tudomány megszületését fogja eredményezni. De életnek semmiképp sem szabadna neveznünk, ha csak annyi lenne a hasonlósága, hogy bonyolult.

2019. jan. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Szerintem a Földihez hasonló élet kialakulása annyira speciális körülményeket igényel és akkora mázli kell a véletlen kialakulásához, hogy sose volt, van és lesz ehhez hasonló bonyolult szerveződése az atomos anyagnak."

A feltételezés alaptalan. A pont ugyanilyen élethez sem olyan borzalmasan ritkák az univerzumban a körülmények (az összes csillag összes bolygóinak számát figyelembe véve), kissé eltérő meg még itt a naprendszerben is előkerülhet.


"Az élet valahogy nem illik bele a természettudományok világába."

Legalábbis elég elkülönülő terület, de semelyik másik természettudományi ágnak sem mond ellent.


"Felfoghatatlan, hogy miként jöhetett létre ez a roppant bonyolultságú, önreprodukcióra képes gépezetek alkotta gépezetek alkotta gépezetek önfenetartó rendszere. Ez valóban megdöbbentő és szerintem példátlan az univerzumban."

Felfoghatatlan, hogyan tudja valaki pont azt az 5 számot annyi közül eltalálni lottóhúzásnál. Hát még akkor, ha életében először vett lottót.


Ez egyszerűen a mi felfogásunk korlátja, de semmi az ég egy világon nem bizonyítja a dolog egyediségét, statisztikai alapja meg végképp nincs a feltételezésnek, hogy túl kicsi az esélye.

2019. jan. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Tislerics Máté ***** válasza:

#9! ,,Ez egyszerűen a mi felfogásunk korlátja, de semmi az ég egy világon nem bizonyítja a dolog egyediségét, statisztikai alapja meg végképp nincs a feltételezésnek, hogy túl kicsi az esélye."


Ezért próbáltam odabiggyesztgetni a ,,szerintem" szavakat a legtöbb mondatomhoz. Amíg nem ismerjük az élet kialakulásának feltételeit és valószínűségét a körülményekhez mérve, addig nemigen van értelme egyik álláspontot sem előnyben részesíteni.


,,Felfoghatatlan, hogyan tudja valaki pont azt az 5 számot annyi közül eltalálni lottóhúzásnál. Hát még akkor, ha életében először vett lottót."


Na én pont ehhez hasonló analógiára építve jutottam arra az álláspontra, hogy az élet kialakulása túl valószínűtlen. úgy képzelem el mint egy 632321343^871424181248-as lottót! Meg lehet nyerni, de nagyon neccesen. Az élet kialakulása szerintem olyan necces, hogy még az univerzum roppant méreteihez és látszólagosan ideális feltételei mellett is túl valószínűtlen. Gondolok itt az Föld szerű bolygókra, vagy a szén alapú élet kémiai alapjaira, amikből valóban rengeteg van az univerzumban.


De ne ringassuk magunkat ebbe a megnyugtató gondolatba: Szerintem egymás mellé tehetnénk 10^8632428 ugyan olyan Naprendszert mint a miénk és hagyhatnánk állni pár milliárd évig, hogy megnézzük melyikeken alakul ki az élet. Lehet, hogy az ősleves káosszerű kavargása segítette elő az élet kialakulását. Ebben az esetben várhatnánk pár milliárd a milliárdodikon ideig amíg pont úgy fog kavarogni egy bolygónyi ősleves az elemi részecskék szintjén, mint a mi Naprendszerünkben anno. De az univerzumnak ennyi ideje nincsen és valószínűleg nekünk sincs. Tehát az én álláspontom is ugyan olyan jogos mint a tiétek! :)


Ezek csak elképzelések. Valaki azt érzi hogy vannak sokan, valaki azt érzi hogy egyedül vagyunk. Mind a kettő elképzelés elég hajmeresztő. Érvelgethetünk de sokra nem megyünk vele, mert alapvető ismeretek hiányoznak az érdemi vitához.


Ha tévedek, maximum csapok egy elég meredek bulit... Nem fog letörni a gondolat, hogy tévedtem és megismerhetek egy idegen életformát....... :D

2019. jan. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!