Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem értem a fotoszintézist!...

Nem értem a fotoszintézist! Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Tök egyszerűnek képzeltem el a fejemben, de rájöttem, hogy nem az. Nem tudom, hogy melyik elektron hova megy, mi lesz a vízből származó hidrogénionokkal, a NADP mit szállít, és ilyenek. Nem értem. :(

2019. jan. 14. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
2019. jan. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Omg, look at you, smartass!!! Hogy erre én még miért nem gondoltam???! Ejj a nemjóját! Hisz' ott a wikipédia is. Hogy én milyeeen butus vagyok....


(Ugye nem gondolod, hogy nem kerestem még rá neten, hogy fotoszintézis. Én valakitől szeretnék egy magyarázatot, nem egy általános szöveget, aminek a nagyrésze kínaiul van számomra.)

Bocsi hogy bunkó vagyok, de nekem ez sok.

2019. jan. 14. 21:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Minekünk nem kellett ezt tudni. A növény CO2-t lélegzik be és O2-t ki és közben ettől zöldül, az ember meg O2-t be és CO2-t ki, és nem zöldül, kb. ennyi a gerince a dolognak.

:)

2019. jan. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért az egy kicsit hosszadalmas és bonyolult ahhoz, hogy itt leírja neked valaki. Végy egy biokémia könyvet, olvasd el, tanuld meg.
2019. jan. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A NADP hidrogén iont szállít, NADPH formában. Szőlőcukor lesz belőle, ehhez a sötét szakaszban CO2 szükséges. Egyáltalán nem egyszerű a folyamat, sok lépésen keresztül megy. Alap tudás nélkül nem könnyű megérteni.
2019. jan. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi de ennél sokkal bonyolultabban vesszük, és a könyvem rosszul írja le. :(
2019. jan. 15. 06:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó, de nálatok nem az a munkaköre a tanárnak, hogy kitapossad belőle ezt az infót?...
2019. jan. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Doga előtt megkérdeztem tőle, de korábban nem volt alkalmam megkérdezni, meg azt hittem, hogy értem, de mégse. De megírtuk, és egész jó lesz.
2019. jan. 16. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!