Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi olyan jó Michio Kakuban?

Fizikakedvelő kérdése:

Mi olyan jó Michio Kakuban?

Figyelt kérdés

Szenzációhajhász,hatásvadász. Legalábbis így vélem. Paranormális jelenségek modern fizika által való bizonyításnyeréséről akar írni stb. Vannak ezerszer és százszor jobb ismeretterjesző művek,ahol nem éppenhogy jelenségekkel,hanem jóval biztosabb dolgokkal foglalkoznak egy Hawking,egy Feynman egy Dávid Gyula.

Miért jó ez? Ha pedig nem az,nem gondoljátok,hogy nem tesz túl jót az átlagember modern fizikáról való vélekezésének?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. jan. 16. 07:20
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
85%
Nekem ő sokáig kimaradt, egészen amíg egy podcastban ő volt a meghívott vendég. Ritka nagy ripacs, annyira idegesítő volt, hogy fél óra után kikapcsoltam.
2019. jan. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
4%

Az a jó benne, hogy feszegeti a határokat.

Az a fajta ellenérzés, amit magadban tapasztalsz, na az pont az, amit az inkvizítorok is éreztek. Az emberi természet mit sem változott.

2019. jan. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 Mojjo ***** válasza:
96%
Nem jó. Kicsit sem. Dávid Gyula pl. kifejezetten azt tanácsolja, hogy NE nézzünk/olvassunk Kaku-tól semmit, mert pontatlan/félrevezető (illetve egész pontosan DGy úgy fogalmazott, hogy hazudik...).
2019. jan. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 Tislerics Máté ***** válasza:
76%

Ő egy olyan tudományos ismeretterjesztő figura, aki néha kicsit túltolja a dolgot, hogy még inkább felkeltse az emberek érdeklődését a tudomány iránt...


Nagy szüksége van a világnak most olyan emberekre, akik meg tudják értetni a tudomány jelentőségét és fontosságát az átlagemberrel. Az internet, a fakenews az ezotéria sosem látott méreteket öltött a globálisan kiterjedt médiumok miatt. Ez veszélyes, mert elfelejthetjük mi tette lehetővé azt hogy most biztonságban és jólétben élhessünk. A tudomány természetesen. Mindent a tudománynak köszönhetünk. És ezt minden embernek tudnia kéne.....


Amennyiben a tudományok népszerűsége drasztikusan lecsökken, nekünk befellegzett. Jelenleg képtelenek vagyunk túlélni a természetes lakhelyünkön. És most nem a Földre gondolok. Mert a Föld is csak egy sziget a végtelen óceánban, ami természetesen az űrnek felel meg. Az űr az, ahol élünk, nem a Föld! A föld csak egy kis édenkert, ami ellát minket. De nem örökre!


A tudomány megmenthet bennünket. De ha az emberek tojnak a tudományra, akkor felzabálunk mindent és szépen kipusztulunk. Talán ez a sorsunk. Vagy az, hogy végre elinduljunk az űr óceánján, ahogy régen a nagy felfedezők is tették....


Kaki jajj akarom mondani kaku valóban egy ripacs, de fontos dolgot tesz. Ha pár emberrel megérteti a tudomány szépségét és hasznát, jelentőségét, akkor már értékesebb ember volt mint sokan mások....

2019. jan. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 Mojjo ***** válasza:
93%
@4: Nem találom, amit DGy írt róla, vagy Kozmofórum volt, vagy Csillagváros, de ahogy említettem, szó szerint az volt, hogy Kaku hazudik. Simán olyasmit ír, ami nem állja meg a helyét, fogalmakat kever-kavar össze-vissza stb stb. És ez nem ismeretterjesztés, ez médiaprostitúció. Erre aztán tuti nincs szüksége a tudománynak, meg az emberiségnek.
2019. jan. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 Tislerics Máté ***** válasza:

#5! nem követem figyelemmel Kaku munkásságát, annyit tudtam róla, hogy fizikus és hogy ismeretterjesztő és szeret szemléletes példákat mondani....


Így már kicsit más as gyerek fekvése... Hazudozással tényleg csak ront a helyzeten...

2019. jan. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
51%
Olyan, mint Bear Gryls túlélő. Attól, hogy ripacs, még jobban ért a túléléshez, mint te, vagy én. Ráadásul neki is meg kell élnie valamiből. Ha nem szereted Kakut, akkor ne nézd.
2019. jan. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Mojjo! Azt én is láttam,hogy hazudozónak nevezte. Csak itt a fórumon olyan nagyon védték.

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

2019. jan. 16. 15:54
 9/38 A kérdező kommentje:
#2: Úgy látszik ezzel a szófordulattal máshol is előjössz. Csakhogy itt nem valami "határfeszegetésről" van szó hanem kőkemény "hatásvadászatról",fogalmak mosásáról stb. Ne próbáld már Kakut egy tragikus hősnek beállítani akit a gonosz,csúnya konzervatívok megvetnek.
2019. jan. 16. 16:01
 10/38 anonim ***** válasza:

Nekemn az nem tetszik a stílusában hogy totálisan ismeretlen dolgokról ír olyan meggyőződéssel, és fogalmaz olyan látványosan, hogy a laikus olvasóban az a benyomás keletkezik hogy tökre képben vagyunk a multiverzumokkal, n számú dimenziókkal, szubatomi világgal, és már holnap a gyakorlatba ültethetnénk egy kis pénz mag révén.

Holott egy sokkal visszafogottabb, megfontoltabb csillagász ismerősömet megkérdezve ezekről a témákról röviden, és amit szeretek benne megfontoltan csak annyit mondott: Nem tudjuk a választ.


Ugye mennyivel nehezebb ezt kmimondani mint elsőre tűnik? Pláne egy jutatónak, akinek a világában szó szerint elviselhetetlen az, ha valamiről nincs biztos tudása.

Ha Kaku tudatában van annak, hogy sok helyen "elfelejti" kitenni a "tudomány jelenlegi állása szerint..." vagy a "egyelőre nem tudjuk", "egyelőre nem bizonyított" mondatrészeket, akkor mezei hatásvadász.

Ha ő valóban megszállottságból és optimizmusból nem teszi ki, akkor inkább túlon túl bizakodó, tudományosan nem hiteles.


Ezt csak ő tudja, mi max következtetünk.


Az átlag laikus meg kézpénznek veszi, és tényleg az a benyomása hogy valami vaskalapos ó-tudós lobbi tartja a markában a kutatásokat, és nem enged egy új fizikát szabadon haladni.

2019. jan. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!