Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csak én látom azt hogy egy...

Csak én látom azt hogy egy átlag magyar tudományellenes?

Figyelt kérdés
Én azt látom ,hogy egy átlag magyar nem művelődik nem olvas, nem érdekli semmi. Dolgozik hazamegy eszik, akár saját vállalkozásban akár alkalmazottként ezt csinálja. Nincs igénye a tudásra arra ,hogy képezze magát fejlessze magát.
2019. jan. 18. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen, csupán a modern kor vívmányaival vegetálunk és megelégszünk azzal.
2019. jan. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Igen, de okoskodásban kiemelkedő.
2019. jan. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg a "nem leszek ettől a tudástól gazdagabb"-szerű válasz tudományos témában. Ez a válasz konkrétan egy tegnapi kérdés alatt hangzott el, miszerint mennyire vannak tisztában a Holdra szállással és az asztronauták nevével. De sajnos egy ismerősömnek múltkor nagyon hasonló válasza volt arra, hogy fogalma nem volt arról, hogy milyen időzónát használ Magyarország.


Annyira alapvető dolgok nem érdeklik az emberek elég nagy százalékát, hogy el sem hiszem. De a bulvár szar az megy, mert az ugye fontos.

2019. jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
A válaszom sajnos nem. De ha belegondolunk még a politikát is ide keverhetjük, hisz ha az emberek többsége gondolkodna- vagyis nem a politikai személyek által cenzúrátott sajtóból hallottak lenne az egyetlen forrása- és utána járnának a dolgoknak, nem hagynák magukat átverni, akkor valószínűleg nem is ilyen vezetőink lennének, akiknek a hatalom és a pénz fontosabb a népnél. Például az iskolában sem tanítanak meg gondolkodni, csak hogy mit kellene gondolnod, és ha nem így teszel már kiskorod óta azt sugallják feléd, hogy te más vagy, ami rossz dolog. Picit eltértem az eredeti témától, de valójában egyet kell értenem, sokan nagyon kevés tudással is megelégszenek, nem is érdeklődnek a világ felől, holott mindenkiben sokkal több lehet vagy lehetne... :)
2019. jan. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Európában, Magyarországot is beleértve nem is a legrosszabb a helyzet.

Itt egy szatíra, humorral enyhített fanyar disztópia:


[link]

2019. jan. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Például egy átlag angolnál is ugyanez a helyzet (tisztelet a kivételeknek), szóval egyáltalán nem magyar jelenség. Ők pláne munka után beülnek valahova sörözni, meccset nézni, fociról és csajokról dumálni... kb. ennyi.
2019. jan. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szirty ***** válasza:
71%
Igen. Általános jelenség.
2019. jan. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ki így, ki úgy.

Bezzeg egy átlag albán, egy átlag spanyol, egy átlag lengyel! Azok aztán!

Képzik magukat, művelődnek, még az alvást is sajnálják maguktól, nehogy képzetlenek legyenek, teszem azt lepkegyűjtésben például.

Általánosítasz! Képezd magad!

2019. jan. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:
87%

Én még mindig abban reménykedem, hogy nem olyan rossz a helyzet, mint aminek látszik.

Abban reménykedem, hogy simán csak a "hülyék" a hangosabbak, ezért az ő hangjuk alapján alkotunk statisztikát, miközben az objektívebbje, esetlegesen ha nem is a többség, de jelentős tömeg simán csak csöndesen elvan.

2019. jan. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!