Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizika feladatban segítség?

Fizika feladatban segítség?

Figyelt kérdés

A feladat: Egy 72 km/h sebességgel ütköző autóban a hátsó ülésről előrerepült egy 5 kg tömegű csomag. Mekkora erővel csapódott a szélvédőbe.


Idáig jutottam:

v= 72 km/h vagy 259,2 m/s

m= 5 kg

F= m*a vagy I/t

Elkezdtem kiszámolni a lendületet, az mef is lett, csak utána rájöttem, hogy az idő nincs meg. Ahhoz, hogy a gyorsulást ki tudjam számolni, ahhoz is kéne az idő. Itt elakadtam.


2019. jan. 20. 09:00
 1/3 2*Sü ***** válasza:

> Itt elakadtam.


És ezzel kész is vagy. Nemes egyszerűséggel ennek a feladatnak a „megoldása” az, hogy a megadott adatokból az erő nem kiszámítható.


A test mozgási energiája is kiszámolható az adatokból, csak azzal sem megyünk sokra, mert ha ez mind munkavégzésre fordítódik, akkor is a munka képlete:


W = F*s

F = W/s


Itt meg ismerni kellene azt, hogy a test mekkora úton végzett munkát (ami, ha nem repült át a test a szélvédőn, pár mm lehet, de nem tudjuk, hogy pontosan mennyi, viszont ezt meg megint az időből lehetne esetleg kiszámolni a sebesség ismeretében).

2019. jan. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem okos feladat.

Ilyenkor becsapódási erő attól függ hogy az ütközésben részt vevő testek mennyire deformálhatóak.(test , szélvédő).

Meg attól is hogy az autó mennyire deformálható.

2019. jan. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Viszont a jövőre nézve meg kéne jegyezni, hogy a m/s az nagyobb sebesség, mint a km/ó és így a mérőszáma kisebb.

Más szóval nem mindegy, hogy a 3,6-al osztunk vagy szorzunk.

Megint másképpen, emberi ésszel átlátható helyzetekben az észt használni kell. Miként ahogy egyszer írták felvételi előkészítő tájékoztatóban, ha a hőtechnikai számításból kijön, hogy a vörösen izzó vas hőmérséklete plusz 22 Celsius fok, akkor erről tudható, hogy ez nem jó eredmény.

2019. jan. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!