Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megyünk a Marsra szemetelni?

Megyünk a Marsra szemetelni?

Figyelt kérdés
A Földet már teleszemeteltük, tönkretettük, oké. A Holdon otthagytuk a lábnyomunkat, meg a zászlót, stb, de nem alkottunk, vagy építettünk ott semmit, oké. A Föld körül is jól teleűrszemeteltük a világűrt, amit most senki le se s*(a)r. És most megyünk a Marsa hódítani= vinni, majd otthagyni a kacatjainkat? Csak szerintem szánalmas ez? Tisztelem a tudósokat, nem bántani akarok senkit, nem kell kést rántani. De én így látom. Kinek mi a véleménye erről? Mindenki zöldet fog kapni.

#világűr #teleszemetelése
2019. febr. 1. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Hold és a Mars felszíne jelenleg mérgező, halálos.

Azon kívül, hogy az életre (nekünk) alkalmatlan.

Ha megyünk, akkor azzal kezdünk, hogy élhetővé tesszük.

Közben persze fogunk szemetelni is, méghozzá sokkal többet, mint a Földön. Sajnos másképp nem megy, ill. sokkal-sokkal lassúbb és veszélyesebb lenne.

2019. febr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsiben gondolkozol. Az nem szemét, hanem a felfedezéssel járó áldozat.


Amúgy jól mondta az előző... ha szemétnek is számít, semmiféleképp nem rontja a sokszorosan toxikus és pusztító környezetet.


Arról nem is beszélve, hogy a Mars/Hold meghódításához olyan technológiák kellenek, amik szinte tökéletesre vannak optimalizálva. Pont azért mert egy 6 hónapos űrúton mindent újra fel kell használni.


Ezek a technikák szépen leszivárognak majd a civil szférába, és ilyenek miatt is lesz fejlett újrahasznosítás, modern anyagok, elbomló csomagolás stb... összesítve a Föld jövője is javul.

2019. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk inkább úgy, hogy ott is otthagyjuk majd az ökológiai lábnyomunkat. :) Ahogy az első amerikai felfedezők is először csak körbejárták a területet, nézelődtek, jegyzeteltek, kicsit lövöldöztek, és valószínűleg szemeteltek, de aztán jöttek az első telepesek, és elkezdtek építkezni, gazdálkodni. A Holdon és a Marson mi még a körülnézés fázisának a legelején vagyunk.
2019. febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szirty ***** válasza:

"Megyünk a Marsra szemetelni?"


Én nem megyek!

2019. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4,Ez valami rekordkísérlet? Hogy lehet 15%-ban hasznos válaszokat adni :D
2019. febr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Megyünk a Marsra szemetelni?"


Haja. De megyünk ám!

Már megtöltöttem a szemeteszsákjaimat.. :DD

2019. febr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!