Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hold esetleges ki lökődése...

A hold esetleges ki lökődése eseten felborulna e a foldunk klimaja? Url academic. Oup.com/mnrasl/article/483/1/L80/5195537

Figyelt kérdés
A fenti url alapjan merult fel bennem a kerdes .ui a hold tavolodasa folyamatos es allitolag nagyban befolyasolja az evszakok valtozasat es a fold kiegyensulyozasat ha tul tavolra kerul majd el hagyhatja palyajat szerencses esetben nem veszelyeztetve a foldet...meg tudnank e ezt akadalyozni ha elkerulhetetlen?

2019. febr. 1. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

"meg tudnank e ezt akadalyozni ha elkerulhetetlen?"

Szerintem ne gondolkozz, nem áll jól neked.

2019. febr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a Hold távolodik, évente kb. 4 cm-rel. Mondjuk 1000 év alatt ez 40 méter, egymillió év alatt 40 km. Addigra ez lesz a legkisebb gondunk.
2019. febr. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 SIDLER22 ***** válasza:
91%
Hát ha az évszakokra van egyáltalán befolyással. Eddig én úgy tudtam, hogy a nap dőlésszöge miatt váltakoznak az évaszakok. A hold a gravitációja miatt ár-apályt ídéz elő, de másról nem tudok.
2019. febr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#3, A föld tengelyének dőlése miatt vannak évszakok, igen, de a tengely állását a Hold segít stabilizálni hosszú távon.
2019. febr. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!