Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Csernobili katasztrófa után...

A Csernobili katasztrófa után a szellemváros mikor lesz újra biztonságosan lakható?

Figyelt kérdés
Mikor múlik el a sugárzásveszély és mikor élhetnek emberek minden veszély nélkül? Tervbe van véve, hogy majd egyszer benépesítik a szellem várost?

2019. febr. 19. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy dokumentumfilm szerint kell vagy 500 év ha nem több
2019. febr. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem benépesíteni nem fogják, nagy folt ez azért nekik. A Szovjetunió szétbomlásához is hozzájárult szép számban. Én Ukrajna helyében biztos inkább "turisztikai látványosság"-ként használnám a területet, mert az bevétel. Benépesíteni viszont már nagyon költséges. Teljesen újra kéne "építeni" kb az egészet.
2019. febr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Én olyat hallottam, hogy csak 22,000 év múlva lesz újra biztonságosan lakható
2019. febr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos több ezer év.
2019. febr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Tervbe van véve, hogy majd egyszer benépesítik a szellem várost?"

Nem csak a környezet szennyezése a lényeg itt, hanem a közelben lévő szarkofág, ami még mindig veszélyes, épp nemrég újították fel, legalábbis félig-meddig, amíg rendesen nem tudják megoldani. Szóval az is fontos, hogy hányan akarnak majd odaköltözni. (Eredetileg nagyrészt az erőmű kiszolgáló személyzete lakott ott.)

2019. febr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5: elvileg most már több éve fent van a végleges szarkofág amelyik legalább 100 évig megfelelő lesz.
2019. febr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor le vagyok maradva, köszi az infót.
2019. febr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 SIDLER22 ***** válasza:
20%
Ha az ember szeret egy kicsit kockáztatni akkor már most viszsa mehetne. A levegőben minimálisan van radioaktivitás. Igazából az lenne nehéz, hogy minden ki kéne pucolni. De hát rengeteg állat él azokban az erdőkben és semmi bajuk. Az embernek mért lenne? Ráadásul egy teljesen tiszta környezetben?
2019. febr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
65%
A plutónium nevű sugárzó anyag ami halálos és megtalálható az erőműben, 245 ezer év a felezési ideje. 500 ezer év múlva talán biztonságos lesz.
2019. márc. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A legveszélyesebb szétszórodott izótopóknak néhány 10 év, néhány 100 év a felezési ideje. Plutónium minimálisan került a levegőbe (főleg jód, stroncium izótopok illetve ezek környéke az ami szóródott). A "teljes bomlás" kb. 10 felezési idő alatt. Tehát néhány 100-tól néhány 1000 év amíg ezek lebomlanak. Utána jönnek ezek leányelemei. A legtöbb kiszóródótt izótóp leányeleme már kevésbé veszélyes, ezek is tovább bomlanak. A teljes bomlási sor több ezer év lesz.
2019. márc. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!