Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet interpolálni a...

Hogy lehet interpolálni a Hyper-operátort?

Figyelt kérdés

Úgy látszik van egy moderátor, akinek nem tetszik, hogy vissza-visszatérek, és minden értelmes kérdésemet átrak a Tudományból a Házi feladatokba, vagy érthetetlen módon törli, de akkor fussunk neki még egyszer.

Adott az Ábel-függvény:

[link]

Adott a Hyper-operátor:

[link]

Ezt a kettőt akarom összehozni. Természetesen tudom, hogy a Hyper Ábel függvénye a Graham számsorozatból képzett függvény inverze, de mégis csak ez a lépcsőfok visz a legközelebb ahhoz, amit szeretnék.

Hogy biztos ne töröljék a kérdésem, leírom nagyon világosan mit akarok:

a[z]b műveletet elvégezni komplex a, b és z számokkal. Remélem érthető. De ha "csak" a Graham-függvényt sikerül interpolálni, annak is nagyon örülök.



2019. febr. 20. 22:40
 1/10 anonim válasza:
100%
Itt szerintem megtalálod a választ: [link]
2019. febr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez tulajdonképpen házi feladat, mégha nem is középiskolás.
2019. febr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Senkit nem érdekel hogy milyen agyament műveletet akarsz ma elvégezni. Keress magadnak más fórumot ehhez. Remélem ezt is törlik, bár attól tartok, hogy ez téged inkább feltüzel, minthogy valaha is észrevennéd magad, és leállnál.
2019. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 dq ***** válasza:
42%

OFF: szerintem a békés együttgyakorizás egy módja lehet, ha a fanyalgókat kedvesen megkérnéd hogy a jövőben ne olvassák el a kérdéseid. Hagyják abba, mihelyst észreveszik hogy a tiéd (ez azért elég gyakran kiderül a címből.)


Akkor talán nem töröltetik, meg nem jönnek ide szemetelni.

2019. febr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Jaja, szerintem is írd bele a jó öreg "csak normàlis vàlaszòkat plz!!!" mottót, hiszen a Társkeresési problémák kategóriában állítólag bevált. Attól majd biztosan kialakul egy barátságos csevej a Hyper Ábel függvényéről, és kiinterpoláljuk a Graham-függvényt, meg komplex számadik fokon tetrálunk majd Kristóf és mindannyiunk nagy örömére. Talán egy faxa kis könyvet is összedobunk majd erről a közös erővel létrehozott forradalmi új matematikáról.
2019. febr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dq ***** válasza:

Lehet hogy én vagyok autista, de talán egy egymást megtűrő viszony jobb, mint egy ellenséges -- épeszű embert nem hiszem, hogy éppen ez zavarnia kéne, és tennie kéne ellene. (Kicsit úgy tekintek az ilyen közösségi terekre mint az utcára. Mit érdekel engem hogy mások miről beszélgetnek egymás között!)


ON: a hyperoperátoros wiki cikk szerint már a[3]b, vagyis a sima exponenciális is csak valós b-re működik.

2019. febr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szólj ha sikerült
2019. febr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6-os, előfordulhat, hogy sok helyen szűkebb halmazt adnak meg, amin biztos tudják értelmezni a műveleteket. De - ahogy azt a matematikában jártas emberek is - tudjuk, hogy z^w = exp(w*ln(z)) hatványt komplex számokkal is elvégezhetjük. Ezt egy jól megírt program pillanatok alatt kiszámolja. A tetrációra és pentációra is írtak már több száz soros programokat, és működik is. De most ennél sokkal általánosabb dolgokról van szó.
2019. febr. 23. 10:07
 9/10 dq ***** válasza:

> „De - ahogy azt a matematikában jártas emberek is - tudjuk, hogy z^w = exp(w*ln(z)) hatványt komplex számokkal is elvégezhetjük.”


Én nem tudok róla. Többet tudsz, mint a wiki

[link]

?

2019. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem tudom, hogy aktuális-e még, de valami hasonló izgat engem is... ha azt kérdezed, hogy mi az inverz művelete a hiper operátornak... bár ez sok kérdést feszeget pluszban a fejemben...
2020. ápr. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!